тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua

Харківське Державне Вище Училище фізичної культури №1

Харківське Державне Вище Училище фізичної культури №1

Новини

«ЗУПИНЕМО БУЛІНГ РАЗОМ»

«ЗУПИНЕМО БУЛІНГ РАЗОМ»

З метою попередження жорстокості та насильства серед учнівської молоді, профілактики злочинів та правопорушень в освітньому середовищі 19 жовтня 2018 року відбулася зустріч учнів 9-х класів зі співробітниками Головного територіального управління юстиції у Харківській області. У рамках зустрічі відбулася інформаційно-профілактична бесіда на тему «Зупинемо булінг разом». Метою заходу було ознайомлення вихованців з поняттям, формами та структурою булінгу; виховання почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвиток уміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формування навичок відповідальної та безпечної поведінки.

Під час бесіди діти ознайомилися із поняттям, формами, структурою булінгу, а також сформували навички відповідальної та безпечної поведінки з дітьми, які потерпають від насильства в школі. Цікавим та пізнавальним для вихованців був інтерактив з практичними вправами по визначенню жертв булінгу та самих агресорів, а також визначенню булерів за фізіогномічними даним (по фото).

Спеціалісти Головного територіального управління юстиції розповіли, де дитина, яка постраждала від булінгу, може отримати допомогу: першочергово про ситуацію необхідно довести до відома батьків (або осіб, які їх замінюють), звернутися до класного керівника, вихователя, вчителя зі спорту. У разі їх неспроможності владнати ситуацію – до заступника директора з виховної роботи або безпосередньо до директора училища. Найкраще написати і зареєструвати офіційну заяву, адже керівництво закладу освіти несе особисту відповідальність за створення безпечного і комфортного середовища для кожної дитини. Якщо педагоги та адміністрація не розв’язали проблему – звертатися із заявою до поліції.

Також спеціалістами були надані інформаційні повідомлення, що мають правовий характер:

1. Якщо необхідна правова допомога (юридична консультація, складання заяви, інших документів) – зверніться до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0-800-213-103 (цілодобово і безкоштовно в межах України). Важливо: діти мають право безоплатно отримати послуги адвоката (складання заяв, представництво в суді).

2. Якщо дитині необхідна психологічна допомога – зверніться на Національну дитячу «гарячу лінію» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей за номером
116-111.

3. Доки дитині не виповнилося 18 років, відповідальність за її вчинки несуть батьки. Якщо дитина порушує права іншої дитини, вчиняючи над нею насильство, батьки можуть бути притягнуті до адміністративної, кримінальної або цивільної відповідальності.

4. Відповідальність за деякі прояви булінгу наступає ще до досягнення дитиною 18 років. З 14 років: умисне тяжке, середньої тяжкості, легке тілесне ушкодження карається виправними роботами, позбавленням волі; хуліганство, крадіжка (таємне викрадення чужого майна) та грабіж (відкрите викрадення чужого майна) – штрафом, громадськими роботами, виправними роботами, позбавленням волі. З 16 років: побої і мордування – штраф, громадські роботи, виправні роботи, а в разі вчинення групою осіб – обмеження чи позбавлення волі; погроза вбивством – арешт або обмеження волі.

Національна гаряча лінія    Національна дитяча гаряча лінія

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХДВУФК №1 © 2014
Сайт создан студией "Greenstile"