тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua

Харківське Державне Вище Училище фізичної культури №1

Харківське Державне Вище Училище фізичної культури №1

Методична робота

Методична робота

З днем Конституції України!

З днем Конституції України!

Щорічно, з 1996 року, українці святкують велике для нашої країни свято – День Конституції. І це не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України. Це державне свято відзначається на честь ухвалення Конституції незалежної України. Прийняття Основного Закону ознаменувало фундаментальне закріплення нашої незалежності, навіки закарбувало волю українського народу жити у власній суверенній, соборній державі.

«НА ХВИЛЯХ ВИПУСКНОГО ВАЛЬСУ …»

«НА ХВИЛЯХ ВИПУСКНОГО ВАЛЬСУ …»

21 червня 2019 р. на затишному подвір’ї ХДВУФК №1 зібралося дуже багато людей: випускники 11-х класів, учителі, вихователі, тренери, батьки і рідні школярів, а також чимало гостей. Святково прикрашена актова зала училища, адже сьогодні подія незвичайна – хвилюючий та довгожданий випускний вечір, свято, якого нема в жодному календарі, але яке є визначною подією в житті кожної людини. Ось ця перша сходинка у доросле життя і перепусткою в нього стане документ, який отримали випускники – свідоцтво про повну загальну середню освіту. Це свято наповнене сумом прощання із безтурботним дитинством, шкільними друзями та водночас відкриває радість зустрічі із невідомим, та все ж таким звабливим майбутнім. Цей день для них, цьогорічних випускників училища, стає часом, з якого розпочався відлік їх дорослого життя.

«КРАЩЕ ОДИН РАЗ ПОБАЧИТИ, НІЖ СТО РАЗІВ ПОЧУТИ» (екскурсія для школярів ХЗОШ №100 ім. А.С.Макаренка)

«КРАЩЕ ОДИН РАЗ ПОБАЧИТИ, НІЖ СТО РАЗІВ ПОЧУТИ» (екскурсія для школярів ХЗОШ №100 ім. А.С.Макаренка)

30 травня 2019 р. до стін ХДВУФК №1 завітали здобувачі освіти Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №100 ім. А.С.Макаренка. Колектив виховної частини із задоволенням провів з гостями ознайомчу екскурсію стінами училища. Діти з інтересом знайомилися з інфраструктурою закладу: відвідали залу Слави, побували на великій сцені актової зали, завітали до залу вільної боротьби, бібліотеки, конференц-зали, подивилися на гуртожитки, їдальню, навчальні кабінети тощо.

«PARLEZ-VOUS FRANÇAIS?» (РІК ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ В УКРАЇНІ)

«PARLEZ-VOUS FRANÇAIS?» (РІК ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ В УКРАЇНІ)

Існує така цікава приказка:«Англійська мова створена для бізнесу, німецька мова – для війни, італійська – для мистецтва, французька – для любові». Дійсно, мабуть, ніхто не буде сперечатися, що французька – одна з найбільш милозвучних і вишуканих мов у світі, мова музики та кохання, традиційна мова балету. Французька є п’ятою найпопулярнішою мовою у світі за кількістю мовців,а також єдиною мовою, поруч з англійською, якою спілкуються на п’яти континентах. Понад шістсот років французька мова була офіційною в Англії і навіть акт парламенту про обов’язкове застосування англійської мови в судах на державному рівні був написаний французькою.

«ДОЛЯ КРИМСЬКИХ ТАТАР: ВІД ДЕПОРТАЦІЇ – ДО ОКУПАЦІЇ» (75-та річниця депортації кримських татар)

«ДОЛЯ КРИМСЬКИХ ТАТАР: ВІД ДЕПОРТАЦІЇ – ДО ОКУПАЦІЇ» (75-та річниця депортації кримських татар)

З часом наше сприйняття історії змінюється, стають відомі нові історичні факти, які призводять до руйнації міфів, або навпаки, до створення нових. Громадянам України зараз доводиться протистояти пропаганді, що постійно на свій манер перекроює історію. Однією із таких трагічних сторінок є жорстока депортація кримських татар і представників інших народів з території Криму.

«ЯКЩО ГОВОРИТИ МІЖ НАМИ, ТО ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ З МАМИ»

«ЯКЩО ГОВОРИТИ МІЖ НАМИ, ТО ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ З МАМИ»

Травень багатий на свята … Але, мабуть, найзворушливіше з їх плеяди відзначають у другу неділю останнього весняного місяця – це Свято матері. І не випадково це світле й радісне свято припадає на теплий весняний день, коли пробуджена природа вривається в наше життя буйною зеленню, пишним цвітінням, співом птахів і теплом сонячних променів. Хіба може бути іншим день матері, найближчої, рідної і коханої людини на землі!

«З РОДИНИ ЙДЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ»

«З РОДИНИ ЙДЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ»

Немає в світі нічого страшнішого за самотність. Людина не може довгий час перебувати одна, без близьких – це суперечить її природі. Сім’я – це найважливіше, що є в житті будь-якої людини. Спочатку – це сім’я батьків, де ми народжуємося. Її ми не обираємо, але саме вона накладає величезний відбиток на наше подальше життя і формує наше уявлення про те, якими мають бути сімейні стосунки. Потім приходить час створювати свою сім’ю. А це далеко не так просто, адже сімейні стосунки – це не тільки любов і радість, а й щоденна праця. Недарма кажуть, що створити сім’ю нескладно, складно її зберегти.

«КАРПАТСЬКА УКРАЇНА – ТРІУМФ І ТРАГЕДІЯ ОДНОГО ДНЯ: ДО 80-РІЧЧЯ З ДНЯ ПРОГОЛОШЕННЯ»

«КАРПАТСЬКА УКРАЇНА – ТРІУМФ І ТРАГЕДІЯ ОДНОГО ДНЯ: ДО 80-РІЧЧЯ З ДНЯ ПРОГОЛОШЕННЯ»
Закарпаття. Дивовижний край зачарованої природи, край добрих працьовитих людей, край захоплюючих туристичних мандрів. Та чи завжди було так добре жити, чи знаємо історію нашого краю? За минулі сто років на цій прадавній землі у зв’язку з державною належністю калейдоскопічно змінювалися назви: Австро-Угорщина, Чехословаччина, Карпатська Україна, гортіївська Угорщина, Радянський Союз. І тільки в завершальному десятилітті населенню краю судилося жити в незалежній Україні. Кожен режим пропагував і насаджував у цьому українському куточку свої інтереси й пріоритети, що не могло не позначитися на житті краю, який упродовж ХХ століття фактично сформувався як новий, зрілий, багатий на імена і заявив про себе як вагома складова загальноукраїнського культурного процесу.

«БЕЗПЕКА НА ДОРОЗІ – БЕЗПЕКА ЖИТТЯ!»

«БЕЗПЕКА НА ДОРОЗІ – БЕЗПЕКА ЖИТТЯ!»
2011-2020 рр. Генеральною Асамблеєю ООН оголошено Десятиліттям дій з безпеки дорожнього руху, у рамках якого в усьому світі проводяться Тижні безпеки дорожнього руху з метою привернення уваги суспільства до проблеми смертності та травматизму на дорогах, а найголовніше, пошук шляхів для вирішення цієї проблеми. З 6 по 12 травня 2019 р. триває Тиждень безпеки дорожнього руху в ХДВУФК №1 – 5 днів масштабних та інформативних заходів, націлених на підвищення обізнаності та усвідомлення кожним найгостріших проблем безпеки дорожнього руху.

«БЕЗПЕКА НА ДОРОЗІ – ПОНАД УСЕ! БУДЬ ПИЛЬНИМ – ЦЕ ВАЖЛИВО!»

«БЕЗПЕКА НА ДОРОЗІ – ПОНАД УСЕ! БУДЬ ПИЛЬНИМ – ЦЕ ВАЖЛИВО!»

Сучасний світ живе бурхливим, стрімким життям. Вулицями мчать автомобілі та автобуси, тролейбуси та трамваї. Для того, щоб наш шлях був безпечним, ми всі повинні знати правила дорожнього руху та суворо їх дотримуватися. До речі, з’явилися вони дуже давно. У січні 1683 р. цар Петро I видав наказ про введення правил дорожнього руху. Ці правила вказували на те, де можна було їздити, де зупинятися кінним екіпажам. Важливість дотримання вимог безпечної поведінки на дорозі й сьогодні є надзвичайно актуальним питанням.

«ГЕРОЇ ЖИВУТЬ, ПОКИ ПРО НИХ ПАМ’ЯТАЮТЬ: ДО ДНЯ ПАМʼЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ»

«ГЕРОЇ ЖИВУТЬ, ПОКИ ПРО НИХ ПАМ’ЯТАЮТЬ: ДО ДНЯ ПАМʼЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ»

з року в рік часопис віддаляє

Своїх нащадків далі від війни.

І травень знов і знову нагадає,

Як із життя ішли його сини.

Як тільки вберуться в чарівні білі квіти сади навесні, у бузкових кущах заллються піснями солов’ї , а вся земля випромінює радість, нестримну жагу до життя, у ці дні ми відзначаємо такі великі, але такі важкі свята – День пам’яті і примирення та річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

УРОК МУЖНОСТІ «НІКОЛИ ЗНОВУ!»

УРОК МУЖНОСТІ «НІКОЛИ ЗНОВУ!»

Найстрашніше, що може пережити людина – це війна. Вона знищує людські душі. А ті, хто пережив її, навіки будуть пам’ятати про таку страшну подію. Війна. Просто слово. Пʼять літер. Але скільки асоціацій пробуджує в нас воно! Біль, героїзм, патріотизм, туга за близькими людьми, ненависть та любов ... Метроном відлічив уже понад 70 років від дня, коли закінчилася Друга світова війна, найстрашніша з кількох тисяч війн, які пережило людство за останні п’ять з половиною тисячоліть. Цей чорний шлях світових цивілізацій, оплачений життям мільярдів воїнів усіх країн, усіх націй і народів.

Річниці Чорнобильської катастрофи присвячується

Річниці Чорнобильської катастрофи присвячується

У п'ятницю, 26 квітня, українці відзначають річницю аварії на Чорнобильській АЕС - найбільшої техногенно-екологічної катастрофи сучасності.

«ЗАЛІЗНИЦЯ – ОБ’ЄКТ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ: ПОДОРОЖ У КРАЇНУ ПРАВИЛ»

«ЗАЛІЗНИЦЯ – ОБ’ЄКТ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ: ПОДОРОЖ У КРАЇНУ ПРАВИЛ»

Залізниця – доступний і зручний вид транспорту. Але, як і автомобільні дороги, залізничне полотно таїть у собі масу небезпек, у першу чергу з двох видів: наїзду рухомого складу і ураження електричним струмом високої напруги. Це все свідчить про те, що знаходження в зоні залізниці може бути смертельно небезпечним, особливо для дітей і підлітків. Однак, незважаючи на існуючі правила, деякі діти «гуляють» по залізничних коліях, чіпляються за автозчепи і підніжки вагонів, шукають забав, наражають себе на небезпеку для того, щоб розмістити екстремальне фото в соціальних мережах, щоб виділитися серед друзів, не розуміючи, що номінальна напруга в контактній мережі складає 27,5 тисяч вольт, а гальмівний шлях потягу в середньому становить 600-800 метрів.

«ЗА НАС НІХТО ПЛАНЕТУ НЕ ВРЯТУЄ: ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ ЗЕМЛІ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ»

«ЗА НАС НІХТО ПЛАНЕТУ НЕ ВРЯТУЄ: ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ ЗЕМЛІ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ»

Щоб берегти землю, природу,

Треба її полюбити,

Щоб полюбити, треба пізнати.

Пізнавши – неможливо не полюбити.

Земля – колиска людства. Вона носить на собі океани, хмари та їхні тіні, розкривається джерелами, пускає в небеса птахів, вбирає в себе всі сніги й дощі, дає всьому життя. Наше спільне щастя – жити на планеті Земля, у цьому дивосвіті природи, спілкуватися з нею. Її краса не може не бентежити душу.

«НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ ГЕНДЕРНОЇ ПОЛІТИКИ: ЦЕ ЦІКАВО! ЦЕ ВАЖЛИВО! ЦЕ ДЛЯ ВСІХ!»

«НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ ГЕНДЕРНОЇ ПОЛІТИКИ: ЦЕ ЦІКАВО! ЦЕ ВАЖЛИВО! ЦЕ ДЛЯ ВСІХ!»

17 квітня 2019 р. на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.04.2018 №273 «Про затвердження Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року», у рамках реалізації Проекту ЄС «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді», з метою вдосконалення знань щодо нормативно-правової бази з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства, набуття компетенцій соціальних перетворень неформальної інтерактивної гендерної освіти, в основі якої лежить ідея Lifе Long Learning – навчання протягом життя, заступник директора з виховної роботи Андрієвська Н.Г., методист виховної частини Мошенська Н.В. та практичний психолог Надєждіна Л.О. взяли участь у відкритті шостої сесії регіонального проекту «Гендерний відкритий університет: гендерна грамотність і культура студентської молоді».

«КОСМОС – ІНШИЙ СВІТ: ПАМʼЯТІ ЛЕОНІДА КАДЕНЮКА ПРИСЯЧУЄТЬСЯ – УКРАЇНСЬКА СТОРІНКА В ІСТОРІЇ КОСМОНАВТИКИ»

«КОСМОС – ІНШИЙ СВІТ: ПАМʼЯТІ ЛЕОНІДА КАДЕНЮКА ПРИСЯЧУЄТЬСЯ – УКРАЇНСЬКА СТОРІНКА В ІСТОРІЇ КОСМОНАВТИКИ»

«Героям коcмічної ери,

Вершителям слави, чудес.

У Всесвіт розчинено двері,

Розірвано пітьму небес»

Життя людини повинне починатися із мрії. Мрія допомагає людині долати труднощі, спрямовує, дисциплінує і допомагає досягати своїх цілей. Так уже склалися стереотипи в нашому житті, що багато хто в дитинстві мріє стати військовим, поліцейським, пілотом … Але ж найграндіозніша мрія всіх часів – стати космонавтом! Вабливе безмежжя космосу, далеке Сонце, близький Місяць, міріади зірок, невичерпна глибина Всесвіту з давніх-давен були об’єктом людського пізнання, людської фантазії. Полинути в блакить земної атмосфери і ще далі, в космос, пізнати, що там відбувається – ось до чого тисячоліттями прагнула людина.

Міжнародний науково-практичний (презентаційно-навчальний) семінар «Сучасні технології навчальної діяльності викладача закладу вищої освіти»

Міжнародний науково-практичний (презентаційно-навчальний) семінар «Сучасні технології навчальної діяльності викладача закладу вищої освіти»
З метою підвищення кваліфікації, набуття новітніх прогресивних загальнопедагогічних і методичних компетенцій у процесі тренінгів, ознайомлення та обміну передовим досвідом у галузі освітніх і комунікаційних технологій заступник директора з виховної роботи Андрієвська Н.Г., методист виховної частини Мошенська Н.В. та учитель біології Гусєва Т.М. взяли участь у Міжнародному науково-практичному (презентаційно-навчальному) семінарі «Сучасні технології навчальної діяльності викладача закладу вищої освіти», який проходив 04-05.04.2019 р. за партнерської участі фахівців Інституту модернізації змісту освіти України Південно-Моравського центру міжнародної мобільності (м.Брно, Чеська республіка) в Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М.Бекетова.

«ДОБРЕ ТРЕНУЙСЯ Й ВІДПОЧИВАТИ НЕ ЛІНУЙСЯ!» (екскурсія до аквапарку «Джунглі»)

«ДОБРЕ ТРЕНУЙСЯ Й ВІДПОЧИВАТИ НЕ ЛІНУЙСЯ!» (екскурсія до аквапарку «Джунглі»)
Управління вільним часом здобувачів освіти шляхом створення умов, які забезпечують вільний вибір змістовних форм та засобів проведення вільного часу, у відповідності до їхніх різнобічних інтересів і потреб, надання можливості кожному з підлітків активно виявити себе, виявити власну ініціативу, а не лише сприймати і брати участь у заходах, які підготував вихователь, наповнення вільного часу дітей змістом, що особливо сприяє формуванню в них духовності, національної свідомості, загальнолюдських рис, творчих здібностей, є провідними ланками виховної роботи в ХДВУФК №1.

«ВОДА – КОЛИСКА ЖИТТЯ»

«ВОДА – КОЛИСКА ЖИТТЯ»
Серед численних національних і міжнародних свят є не тільки радісні й веселі, але й такі, що змушують задуматися і прийняти близько до серця проблеми навколишнього світу. Тема таких складних свят – екологія, зокрема, Всесвітній день водних ресурсів або, як його зазвичай називають, День води. Про те, коли відзначається День води, знають небагато. Проте тема цього свята настільки важлива, що брати участь у ньому – обов’язок кожного свідомого члена суспільства.

Виставка творчих робіт співробітників ХДВУФК №1 «ЧАРІВНИЙ СВІТ МИСТЕЦТВА РУКОДІЛЛЯ»

Виставка творчих робіт співробітників ХДВУФК №1 «ЧАРІВНИЙ СВІТ МИСТЕЦТВА РУКОДІЛЛЯ»

Прихід весни можна вгадати за ароматом свіжості, який супроводжує її. Так і кажуть: «У повітрі пахне весною». Запахи весни бувають різні. Спочатку, коли тане сніг, весна пахне мʼякою вогкістю. По дорогах біжать струмочки, з дахів падають краплі. Перестук крапель чути звідусіль. Іноді з гуркотом відриваються від дахів, падають та розбиваються на асфальті підталі крижані бурульки. З кожним ранком все помітніше, як меншає на вулиці снігу та льоду.

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНО-РОЗВАЖАЛЬНА КОНКУРСНА ПРОГРАМА «ПАНИ ТА ПАНЯНКИ»

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНО-РОЗВАЖАЛЬНА КОНКУРСНА ПРОГРАМА «ПАНИ ТА ПАНЯНКИ»

Після тривалих зимових буднів душа просить чогось нового, якихось змін у житті. І ось нарешті прийшла вона – весна. Яскрава, квітуча, всіма улюблена та вічно молода. Як приємно почуватися в обіймах весни, відчувати її настрій! Настає таке відчуття, що в нас ще з самого початку створення світу закладено прагнення з приходом весни творити, змінювати, експериментувати. Весна пробуджує в душі людини грайливість, додає сили й життєвої енергії, які так необхідні для нових починань і звершень. Все це створює чудовий настрій, хочеться жити та творити. У душі міцніє віра в краще, добре, світле. Недарма вважається, що весна – найпозитивніша й найоптимістичніша пора року. Саме в цю пору можна не намагатися приховувати свої почуття, адже весна відкриває душу, дарує приплив додаткової енергії та колосальну кількість емоцій.

«ШЕВЧЕНКО – ЦЕ УКРАЇНА, УКРАЇНА – ЦЕ ШЕВЧЕНКО» (до 205-річниці з дня народження Т.Г.Шевченка

«ШЕВЧЕНКО – ЦЕ УКРАЇНА, УКРАЇНА – ЦЕ ШЕВЧЕНКО» (до 205-річниці з дня народження Т.Г.Шевченка

Не поет – бо це ж до болю мало,

Не трибун – бо це лиш рупор мас,

І вже менш за все – «Кобзар Тарас»

Він, ким зайняло і запалало.

Є дні, що минають непомітно і зникають без сліду. Нічого не залишають по собі, нічого не знаменують собою. Але є день, що ніколи не минає, що завжди з нами. Україна в долі своїй має такий день – 9 березня. День, який явив світові Шевченка – великого сина великого народу, що залишив нам свої неоціненні духовні надбання – твори і світлу добру пам’ять про себе. Зі слів «Реве та стогне Дніпр широкий» з поеми «Причинна» розпочинається «Кобзар» великого Тараса. З цих слів йде початок Шевченка як поета. Такі прості, доступні і водночас геніальні рядки стали і відомою народною піснею, і символом України, її другим гімном, який знають у Європі і в усьому світі. Своїм словом Шевченко пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру.

26 лютого – День кримського спротиву російській окупації

26 лютого – День кримського спротиву російській окупації

З метою формування ціннісного ставлення учнівської молоді до українського народу, Батьківщини, держави та нації, виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки, усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю 26 лютого 2019 р. у ХДВУФК №1 для здобувачів освіти 11-Б класу проходила виховна година до Дня початку кримського спротиву.

«МАСЛЯНУ ЗУСТРІЧАЙМО!»

«МАСЛЯНУ ЗУСТРІЧАЙМО!»
Не один рік поспіль дружня спортивна родина ХДВУФК №1 відзначає традиційні знакові народні свята. Серед найулюбленіших – Масляна – свято і для дітей, і для дорослих, що відзначається протягом тижня перед Великим постом. 6 березня 2019 р. рум’яними млинцями та святковим настроєм зустрічали весну вихованці училища. Творчий колектив здобувачів освіти, педагогів і співробітників відтворив цікаві українські традиції цього свята.

«ОСВІТА ТА ВИХОВАННЯ В СУЧАСНОМУ ВИМІРІ: ФОРМАТ І НЕФОРМАТ»

«ОСВІТА ТА ВИХОВАННЯ В СУЧАСНОМУ ВИМІРІ: ФОРМАТ І НЕФОРМАТ»

З метою підвищення освітньо-професійного рівня та психолого-методичної компетентності, удосконалення педагогічної майстерності, ознайомлення та обміну передовим досвідом у галузі неформальної освіти методист виховної частини Мошенська Н.В. взяла участь у роботі семінару-тренінгу «Неформальна освіта. Молодіжний аспект», який проходив 23-24.02.2019 р. за участю 45 представників з районів і міст обласного значення Харківської області під патронатом Департаменту науки і освіти ХОДА, Департаменту у справах сімʼї та молоді.

«ЗНАННЯ. ЗАКОН. ЧЕСТЬ: ЕКСКУРСІЯ ДО ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВНУТРІШНІХ СПРАВ»

«ЗНАННЯ. ЗАКОН. ЧЕСТЬ: ЕКСКУРСІЯ ДО ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВНУТРІШНІХ СПРАВ»

З метою отримання теоретичних і практичних знань про внутрішні війська України та підвищення рівня підготовки з предмета «Захист Вітчизни» 22 лютого 2019 року здобувачі освіти відділень футболу та легкої атлетики ХДВУФК №1 відвідали Харківський національний університет внутрішніх справ, який гостинно відчинив цього дня свої двері для майбутніх абітурієнтів, батьків, гостей та всіх охочих ознайомитися з історією становлення провідного вищого навчального закладу системи МВС України та специфікою підготовки майбутніх фахівців у галузях права, цивільної безпеки, управління та адміністрування, соціальних та поведінкових наук, інформаційних технологій.

«ЧАРІВНІ ЗВУКИ, РІДНЕ СЛОВО – МОЯ СЕРДЕЧНА УКРАЇНСЬКА МОВА»

«ЧАРІВНІ ЗВУКИ, РІДНЕ СЛОВО – МОЯ СЕРДЕЧНА УКРАЇНСЬКА МОВА»

Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою в переважній більшості випадків має для нас величезне значення. Мова та її наріччя стають не просто засобом комунікації, але й відкривають для нас дуже широкі можливості. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова.

21 лютого світове співтовариство відзначає Міжнародний день рідної мови. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції етносу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Для кожної людини її рідна мова є найдорожчою в світі.

«ЧАС І ДОСІ НЕ ЗАГОЇВ РАНУ – ЦЕЙ ОДВІЧНИЙ БІЛЬ АФГАНІСТАН»

«ЧАС І ДОСІ НЕ ЗАГОЇВ РАНУ – ЦЕЙ ОДВІЧНИЙ БІЛЬ АФГАНІСТАН»

А війна для людей – то пекельная рана,

Йшли солдати у бій, йшли у гори Афгана.

Та пустеля страшна лиш життя забирала,

І війна за «ніщо» дуже довго тривала ...

«НАШІ ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ НІКОЛИ: БЕЗ ПРАВА НА ЗАБУТТЯ!»

«НАШІ ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ НІКОЛИ: БЕЗ ПРАВА НА ЗАБУТТЯ!»

Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього. Україна не раз піднімалася з колін. Побита і в ранах, та нездолана для ворогів своїх, вона йшла ворогу під кулі, щоб захистити всіх своїх дітей. Терновим шляхом дійшла Україна до сьогоднішніх днів. 20 лютого 2014 року стало переломною датою сучасної історії нашої держави. Саме в ці дні п’ять років тому під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. Справжні бої розгорталися в центрі Києва на вулицях Інститутській, Грушевського, на Європейській площі, майдані, у Маріїнському парку. Україна заплатила високу ціну за свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини.

 

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХДВУФК №1 © 2014
Сайт создан студией "Greenstile"