тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua

Харківське Державне Вище Училище фізичної культури №1

Харківське Державне Вище Училище фізичної культури №1

Методична робота

Методична робота

Заходи Харківського державного вищого училища фізичної культури №1, які проведені в межах місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя»

З метою профілактиці наркоманії, токсикоманії, алкоголізму 8 листопада в училищі відбулася зустріч з лектором суспільної організації «Фонд рятування дітей и підлітків України від наркотиків» - Ананіним Дмитром Сергійовичем.

Дмитро Сергійович розповів про наркотики, які спричиняють отруєння організму, призводять до психологічної та фізичної залежності, послаблюють волю, шкодять здоров’ю людини, скорочують її життя.

З метою посилення роботи з формування в учнів навичок здорового способу життя серед учнів 8-9 -х класів проходив конкурс «Що я знаю про здоровий спосіб життя»

Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек мав сприяти реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формування в учнів уміння розумно та раціонально харчуватися.

У цьому напрямку працювала бібліотека училища, була оформлена виставка « Енергетичні напої ».

Література для виставки частково була узята у відділі МБА бібліотеки ім. В.Г. Короленка.

У бібліотеці училища проходила акція «Подаруй бібліотеці книгу з власним автографом».

У читальному залі бібліотеки оформлена виставка « Вороги юності та краси », яка популяризує здоровий спосіб життя, залучає нових користувачів до бібліотеки.

Звіт про заходи Харківського державного вищого училища фізичної культури №1

Які проведені в межах місячника шкільних бібліотек «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів»


З метою популяризації української книги, історії України, краєзнавчих матеріалів 20 жовтня учні училища взяли участь у екскурсії до літературного музею міста Харкова.


У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек серед учнів 8 -х класів проходив конкурс малюнків «Ми читаємо і малюємо».


3 листопада в училищі відбулася зустріч з представником друкованого слова Слобожанщини - Ковальовим Валерієм Івановичем.

Валерій Іванович викладач ХНАДУ, доцент кафедри українознавства, кандидат історичних наук, водночас поет – гуморист, публіцист.

На зустрічі діти з інтересом прослухали автобіографію Валерія Івановича, його вірші, гумористичні твори. А наприкінці він заспівав пісні, які покладені на його слова.

Бібліотеці училища Валерій Іванович подарував з власним автографом книги: «Буває і таке…», «Хто в домі хазяїн?», «Слобожанський жайвір».


У бібліотеці училища проходила акція «Подаруй бібліотеці книгу з власним автографом».


У читальному залі бібліотеки оформлена виставка «Її велич українська книга», яка популяризує українську книгу, залучає нових користувачів до бібліотеки.

Місячник шкільних бібліотек

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у бібліотеці училища демонструвалася пересувна виставка Харківського історичного музею «Українське козацтво. Віхи історії.»

З 16 до 30 жовтня виставку відвідали учні та студенти училища.

Саме на уроках має закладатись фундамент патріотичної свідомості, патріотичних почуттів і поведінки громадянина – будівельника та захисника Вітчизни. Але одна справа – провести урок у класі, а зовсім інша – біля виставки, та ще коли учні перебувають у ролі екскурсоводів і науковців, самостійно добирають матеріал для екскурсії.

У читальному залі бібліотеки оформлена постійно діюча виставка «Легенди українського козацтва», яка популяризує українську історію, боротьбу українського народу за незалежність.

Бібліотекою підготовлені бібліографічні списки літератури для батьків з питань патріотичного виховання дітей .

  1. Апанович О. М. Гетьмани України і кошові отамани Запорізької Січі. – Київ: Варта, 1993.

  2. Апанович О. М. Розповіді про запорозьких козаків. – Київ: Дніпро, 1991.

  3. Ващенко Г. Виховання волі і характеру. – Київ: Школяр, 1999.

  4. Вишневський О. Сучасне українське виховання. Педагогічні нариси. – Львів: Львівський обласний науковометодичний інститут освіти; Львівське обласне педагогічне товариство ім. Г. Ващенка, 1996.

  5. Гнатенко П. І. Український національний характер. – Київ: «ДОКК», 1997.

  6. Губко О. Т. Психологія українського народу. – Київ: ПВП «За друга», 2003.

  7. Донцов Д. Дух нашої давнини. - Дрогобич : Відродження, 1991.

  8. Ігнатенко П. Виховання громадянина. – Київ: Інститут змісту і методів навчання, 1997.

  9. Каюков В. І. Виховуємо патріотів України. – Кіровоград, 1997.

  10. Каюков В.І. Лицарське виховання. - Кіровоград, 2000.

  11. Кононенко П. П. Освіта ХХІ століття: філософія родинності. - Київ: Артек, 2003.

  12. Мельничук Ю. Л. Основи козацько-лицарського виховання. - Київ: ПП"Золоті ворота", 2012.

  13. Огієнко І. Українська культура. - Київ: Абрис, 1991.

  14. Руденко Ю. Д. Основи сучасного українського виховання. - Київ: Вид-во ім. О. Теліги, 2003.

  15. Сергійчук В. І. Національні символи України. - Київ: Веселка, 1997.

  16. Стельмахович М. Г. Українська родинна педагогіка.- Київ, 1996.

  17. Стельмахович М. Г. Українська народна педагогіка.- Київ, 1997.

  18. Сухомлинський В. О. Батьківська педагогіка. - Київ, 2003.

  19. Ушинський К. Д. Людина як предмет виховання. - Київ, 2003.

Тематичні виставки

З метою популяризації літератури у бібліотеці регулярно організовуються тематичні книжкові виставки, які є масовою формою інформування читачів бібліотеки.

Методична література

Бібліотека передплачує журнали та газети, де можна знайти найновішу інформацію з будь-якого питання. Серед них видання: з методики управління школою та вищим навчальним закладом, з методики викладання предметів, що вивчаються в нашому навчальному закладі, з методики виховної роботи, спортивні журнали. За цими виданнями систематично ведеться тематична картотека періодичних видань. Це допомагає нашим викладачам, тренерам та вихователям вчасно ознайомитись з інноваційними технологіями навчально-виховного та тренувального процесів.

Бібліотекарі налагодили тісну співпрацю з педагогічним колективом училища. У бібліотеці оформлено куточки «На допомогу вчителю» , «На допомогу вихователю».

Надається кваліфікована допомога вихователям у підборі матеріалу для рефератів, проведення тематичних бесід та позакласних заходів.

Національна гаряча лінія    Національна дитяча гаряча лінія

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХДВУФК №1 © 2014
Сайт создан студией "Greenstile"