тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua

Харківське Державне Вище Училище фізичної культури №1

Харківське Державне Вище Училище фізичної культури №1

Новини

Вільна боротьба. Підсумки меморіалу Ованеса Саакяна

Вільна боротьба. Підсумки меморіалу Ованеса Саакяна

16 березня на базі спортивного комплексу НТУ «ХПІ» відбувся відкритий Всеукраїнський турнір з вільної боротьби пам’яті МС СРСР Ованеса Саакяна серед чоловіків.


Турнір-меморіал Ованеса Саакяна має глибокі коріння. Проводиться він з 1972 року. Особливість турніру полягає в тому, що це один з чотирьох турнірів, за перемогу на якому присвоюється звання «Майстер спорту України».

В змаганнях прийняло участь 133 борця з Вірменії, Грузії, Молдови, Румунії, Дагестану (Російська Федерація) та України, яка була представлена спортсменами з Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Хмельницької, Харківської, Черкаської областей та м. Києва.

Поєдинки проходили в десяти вагових категоріях. Дві медалі бронзового ґатунку з комплекту нагород у вагових категоріях 65 та 70 кг дістались студентам відділення вільної боротьби ХДВУФК №1 Денису БОРОГАНУ та Кирилу ШКАЄВУ.

Денис БОРОГАН в першому поєдинку переміг випускника училища Георгія Солодовника, потім взяв гору над запоріжцем Денисом Фарзаєвим. В ½ Денис на жаль, поступився Максиму Сакулцану з Молдови, та вже в бронзовому фіналі впевнено здолав свого одногрупника Фелька Романа.

На шляху до своєї бронзової медалі Кирило ШКАЄВ теж провів чотири зустрічі, три з яких були переможними. Першу успішну зустріч Кирило провів з харків’янином Володимиром Більовцовим, другу з борцем з Полтави Богданом Прокопенком. За вихід у фінал борець училища програв майбутньому переможцю - вірменину Міхеяну Геворгу, та вже в боротьбі за трете місце в напруженій і видовищній сутичці здолав вікового борця з Харкова Косінцева Олександра.

Довідка:
Ованес Саакян народився в Харкові. В 16 років почав займатися боротьбою у заслуженого тренера України Леоніда Дуная. Завдяки своєму таланту і наполегливій працьовитості, в 18 років він став чемпіоном України. За свою недовгу спортивну кар'єру, Ованес Саакян став п'ятикратним чемпіоном України, переможцем спартакіади України, бронзовим призером чемпіонату СРСР, володарем Кубка СРСР з вільної боротьби. Ованес Саакян був включений до складу збірної команди СРСР на Олімпійські Ігри 1972 році, але трагічна смерть в автомобільній аварії обірвала його спортивну кар'єру на рік раніше.

Від організаторів турніру переможці та призери змагань традиційно отримали дипломи, медалі та фінансову винагороду.

Вітаємо вихованців училища з медалями дорослого рівня. Бажаємо успіху на чемпіонаті України серед юніорів, який з 26 по 30 березня відбудеться в м. Южний (Одеська область).


Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХДВУФК №1 © 2014
Сайт создан студией "Greenstile"