тел./ факс (057) 343-11-32     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua

Харківське Державне Вище Училище фізичної культури №1

Новини

Вільна боротьба. Чемпіонат світу (підсумки)

З 07 по 12 вересня в популярному курортному місті Лас-Вегасі (США) відбувся чемпіонат світу з греко-римської, вільної та жіночої боротьби. В головному старті сезону розігрувались як нагороди та звання сильніших борців планети так і олімпійські ліцензії на ігри в Ріо-де-Жанейро.

В активі харківських борців бронзова нагорода та олімпійська ліцензія Юлії Ткач.

Свій шлях до нагороди Юлія розпочала з сухої поразки у першій сутичці японці Рисак Каваї - 0:3. Потрапляння японської борчині до фіналу надало нашій спортсменці право змагатись у втішному раунді чемпіонату. У ньому Юлія перемогла кубинку Катерину Лопес -10:0, білоруску Марію Мамашук - 9:2. У вирішальній битві за "бронзу" з канадійкою Бракстон Рей Стоун українка здолала суперницю з рахунком 6:5.

Серед чоловіків кращий результат у дворазового чемпіона світу Ібрагіма Алдатова, який посів 7 місце. Алдатов припинив боротьбу в 1/4 фіналу поступившись іранцю Алізері Мохаммаду Карімімачіані. Оскільки іранець програв наступну сутичку, Ібрагім не отримав шансу боротись за бронзові нагороди змагань через втішні сутички.

Ален Засєєв у змаганнях борців-вільників у ваговій категорії до 125 кг завершив змагання на дванадцятій сходинці протоколу. Ален в 1/16 фіналу переміг американця Захер Вільяма Рея – 6:1. В 1/8 фіналу Засєєв проводив сутичку з грузинським борцем Гено Петріашвілі. Повівши у першій частині зустрічі з рахунком 8:0 українець виснажився і завершив сутичку поразкою 8:16. Ця поразка коштувала Засєєву вибуття з боротьби за медалі чемпіонату світу, так само як і за олімпійську ліцензію.

Тітал Джафарян, який представляв Україну у ваговій категорії 65 кг, поліпшив підсумковий показник минулого року до п'ятнадцятого місця цьогорічної планетарної першості. Тітал першу сутичку в 1/16 фіналу виграв у німця Самет Дулгеру – 7:6. В 1/8 фіналу поступився Іхтіору Наврузову з Узбекистану – 0:9. У першій втішній сутичці харківський борець виграв  у представника Намібії Джейсона Африканера – 8:0, у другій, нажаль, поступився монгольському борцю Мандахнарану Гандзорігу – 12:15 і припинив подальшу боротьбу.

Загалом українські вільники на чемпіонаті світу вибороли 5 нагород. Золоту медаль здобула Оксана Гергель (60 кг)

бронзові нагороди вибороли Тетяна Кіт (55 кг)

Юлія Ткач (63 кг)

Василь Шуптар (61 кг)

та Павло Олійник (97 кг).

Вважаючи на те, що олімпійськими є вагові категорії 57, 65, 74, 86, 97, 125 кг

(у чоловіків) та 48, 53, 58, 63, 69, 75 кг (у жінок), після чемпіонату світу ми маємо перші 2 ліцензії на Олімпійські ігри 2016 р., які належать Юлії Ткач та Павлу Олійнику.

Продовжиться боротьба за участь у Олімпійських іграх 2016 р. вже наступного року. З розкладом ліцензійних турнірів можна ознайомитись за посиланням: http://ukrwrestling.com/home-ru-ru/media-ru-ru/news-ru/new-21-ru-ru/

Вітаємо спортсменів та тренерів! Бажаємо якнайбільшого представництва українських борців у Ріо-де-Жанейро!