тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua

Харківське Державне Вище Училище фізичної культури №1

Харківське Державне Вище Училище фізичної культури №1

Новини

Олімпійський урок «Назустріч Токіо 2020»

Олімпійський урок «Назустріч Токіо 2020»

У форматі Року Японії в Україні в Харківському державному вищому училищі фізичної культури №1 05.12.2017 року відбувся олімпійський урок «Назустріч Токіо 2020».

З метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв'язків між Україною та Японією, а також на виконання домовленостей, досягнутих за результатами офіційного візиту Президента України Петра Порошенка до Японії, 2017 рік оголошено Роком Японії в Україні.

Учні та студенти відділення дзюдо підготували вихованцям училища відео-презентацію «Україна-Японія-разом!» та інформкоктейль "Цікаво про Японію", в якому йшлося про особливості географічного і політико-економічного положення, японську історію, культуру, мистецтво, літературу, традиції і звичаї та бойові мистецтва цієї країни. З особливостями найпопулярніших з них - дзюдо та сумо - присутніх ознайомили гості:

1. Ананченко Костянтин - майстер спорту міжнародного класу з боротьби дзюдо та самбо, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, помічник проректора з науково-педагогічної роботи Харківської державної академії фізичної культури, доцент, чемпіон світу з дзюдо серед ветеранів 2017 року, чемпіон світу серед майстрів з боротьби самбо 2017 року.

2. Мозирев Владислав - Заслужений майстер спорту України, переможець та бронзовий призер XXII Дефлімпійських ігор, бронзовий призер XXIII літних Дефлімпійских ігор з дзюдо та бронзовий призер у командних змаганнях з «KATA».

3. Крівчач Сергій - випускник училища, майстер спорту України з дзюдо та з боротьби самбо, бронзовий призер чемпіонату Європи з дзюдо в командних змаганнях 2017р., срібний призер чемпіонату світу з боротьби самбо 2017 р.

4. Пирипилиця Дмитро - майстер спорту України з сумо, бронзовий призер чемпіонату Європи серед молоді з сумо, переможець Кубка України з сумо 2017 р.

Першим свою розповідь почав Костянтин Ананченко.  Вичерпна історія дзюдо в його викладенні захопила присутніх, а відео з ТОП-10 кращих кидків Ріо з компетентними коментарями вразило своєю красою.

Підтримав інтерес до теми Сергій Крівчач, який розповів про своє перебування влітку в  міжнародному тренувальному таборі в Меккі дзюдо – Кодокані. Цей факт викликав в учнів відділення дзюдо низку питань до Сергія. Деякі з яких були досить несподівані, але він на кожне дав вичерпну відповідь.

У виступі Сергій зазначив, що перебування у всесвітньовідомому центрі дзюдо позитивно позначилося на його техніці. Саме на цьому розділі олімпійського виду боротьби зробив акцент Владислав Мозирев, який є призером цьогорічних, ХХІІІ Дефлімпійских ігор з дзюдо в розділі «Ката» (формальному комплексі технічних дій дзюдо, що мають строгий порядок і правила виконання). Владислав наголосив, що в дзюдо не буває дрібниць, до поразки може призвести не тільки незначний неточний рух, а  й навіть неправильно зав’язаний Оbi (ПАСОК). Він згадав історію, яка трапилася із ним на важливих змаганнях, і за пасок, що був перевернутий нашивкою вниз, він отримав зауваження Shido (ШИДО). Для глядачів титулований дзюдоїст продемонстрував, як вправно надягати цю важливу частину дзюдогі та запропонував повправлятися в мистецтві його пов’язування. Зауважимо, що в учасника конкурсу Михнюка Дениса вже був досвід з цієї вправи, але впорався він з другої спроби, після повтору за рухами майстра. За волю до перемоги Денис був нагороджений тематичними сувенірами, що підготували вчителі з дзюдо для конкурсантів.

Позитивні емоції збереглися і під час виступу представника сумо. Дмитро Пирипилиця ретельно підготувався до своєї частини в сценарії, і допоки йшов перегляд відео про легендарного борця сумо Тайхо Кокі (Кокі Ная, Іван Боришко), який мав українське коріння, встановив справжнє «дахьо», тобто килим для боротьби сумо. У презентації національного виду боротьби японців суматорі ввів у курс справи глядачів щодо дивних рухів борців перед початком сутички, наглядно продемонстрував ритуали та технічні нюанси сумо і виступив арбітром у конкурсі на кращого сумоїста з числа присутніх. За дивним збігом обставин у кожній з двох проведених сутичок боролися між собою дзюдоїсти та представники вільної боротьби. У першій виграв борець, студент І курсу Шкаєв Кирило, другій дзюдоїст, учень 9 класу Чикарда Микита. Але кожен з учасників отримав заохочувальні призи від Харківської обласної Федерації сумо, за що ми дуже вдячні!

У цій чудовій емоційній атмосфері було дуже приємно завершувати захід. Ведучі нагадали, що саме в японському Токіо в 2020 році відбудуться наступні  XXXII Олімпійські ігри, запевнили, що кожен, хто буде їх дивитися стане свідком неперевершеного дійства, бо японці  не тільки досягли економічних висот, а й не втратили своїх традицій та навіть більше - примусили інші країни звернутися до їх досягнень, перейняти часточки їх культурної спадщини. Кожному учаснику олімпійського уроку було надіслано побажання відчути смак перемоги на Олімпійському п’єдесталі. Віримо, що серед присутніх  сьогодні були майбутні олімпійці!

Національна гаряча лінія    Національна дитяча гаряча лінія

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХДВУФК №1 © 2014
Сайт создан студией "Greenstile"