тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua

Харківське Державне Вище Училище фізичної культури №1

Харківське Державне Вище Училище фізичної культури №1

Методична робота

Методична робота

«НАША ПОЗИЦІЯ: МИ ПРОТИ ЖОРСТОКОСТІ»

«НАША ПОЗИЦІЯ: МИ ПРОТИ ЖОРСТОКОСТІ»

Заклад освіти – це осередок постійної взаємодії між людьми, майданчик, де педагоги виховують дітей, збагачуючи їх новими знаннями. І тут же постійно вирують емоції. І, на жаль, вони не завжди є позитивними. Термін «булінг» все частіше супроводжує учнівську буденність. Із проявами булінгу в Україні стикаються 8 із 10 дітей до 15-річного віку. Вони можуть бути жертвами, булерами або сторонніми спостерігачами. Близько 8% дітей шкільного віку є хронічними жертвами і піддаються булінгу декілька разів на тиждень. Такі дані оприлюднили в Українському інституті дослідження екстремізму.

«ВІЙНА, ВІЙНА! І ЗНОВ КРИВАВІ РІКИ! І ГРІМ ГАРМАТ, І ШАБЛІ ДЗВІН. МОГИЛИ, СИРОТИ, КАЛІКИ І СУМ ПОКИНУТИХ РУЇН ...»

«ВІЙНА, ВІЙНА! І ЗНОВ КРИВАВІ РІКИ! І ГРІМ ГАРМАТ, І ШАБЛІ ДЗВІН. МОГИЛИ, СИРОТИ, КАЛІКИ І СУМ ПОКИНУТИХ РУЇН ...»

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, встановлений згідно Наказу Президента України від 11.02.2004. У цей день далекого 1989 року радянські війська були виведені з території Афганістану. До мирного життя поверталися не за роками змужнілі, посивілі чоловіки, брати, сини, онуки, позаду яких залишалися жорстокі будні десятирічної війни, а попереду – адаптація до мирного життя. Масштабна і трагічна війна в Афганістані тривала з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989. Тисячі співвітчизників, серед яких і наші земляки, так і не повернулися до рідної домівки. Це тяжкі і непоправні втрати.

«НАУКА ЯК ГРА: ФІЗИКА, ДО ЯКОЇ МОЖНА ДОТОРКНУТИСЯ»

«НАУКА ЯК ГРА: ФІЗИКА, ДО ЯКОЇ МОЖНА ДОТОРКНУТИСЯ»

Наука ближче, ніж нам здається! І якщо в училищі діти з нудьгуючим зітханням досить часто «відсиджували» урок фізики, то сьогодні цей предмет перетворився в захоплюючу забавку. Так, 14 лютого вихованці відділення футболу відвідали науково-демонстраційний освітній центр імені Л.Д.Ландау ХНУ ім. В.Н.Каразіна.

«ДІТИ ONLINЕ: ВІД ЗАГРОЗ ДО МОЖЛИВОСТЕЙ»

«ДІТИ ONLINЕ: ВІД ЗАГРОЗ ДО МОЖЛИВОСТЕЙ»

Учись добру в мережі,

Шукай знання й новини,

А сайти злі, що брешуть,

Обходить ми повинні.

Щороку в другий день другого тижня другого місяця в світі відзначають День безпечного Інтернету (Safer Internet Day), організований мережами Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпеки та позитивного використання цифрових технологій, особливо дітьми та молоддю. Понад 140 країн підтримали ідею, мільйони людей об’єднуються, щоб надихнутися для позитивних змін онлайн, підвищити освіченість з питань безпеки онлайн та взяти участь у заходах, що проходять у всьому світі. День безпечного Інтернету націлений на створення безпечного та найкращого Інтернету, де кожний та кожна можуть використовувати технології відповідально, у дусі поваги, критично та творчо. Відзначення цієї дати має на меті долучити до співпраці дітей і молодь, батьків і вихователів, освітян, педагогів і соціальних працівників, представників індустрії та політиків, надихаючи їх відігравати свою роль у створенні найкращого Інтернету.

29 січня 2019 р. Україна святкує 101-шу річницю Дня памʼяті героїв Крут.

«ГОЛОКОСТ – ЛИХО СТОЛІТТЯ»

«ГОЛОКОСТ – ЛИХО СТОЛІТТЯ»

Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду. Історія нашої Батьківщини, на жаль, має й сумні сторінки. Україна – це країна пісні й краси. Україна в роки Голокосту – це країна смерті. Смерті безвинних …

27 січня – міжнародний день памʼяті жертв Голокосту. Ця дата була встановлена Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року. Ініціаторами прийняття документу виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія, Україна, США, а їх співавторами стали ще більш, ніж 90 держав світу. Дата 27 січня була обрана тому, що цього дня радянські війська звільнили концентраційний табір Освенцим.

«ЖИВИЙ ЛАНЦЮГ СОБОРНОСТІ: 100 РОКІВ»

«ЖИВИЙ ЛАНЦЮГ СОБОРНОСТІ: 100 РОКІВ»

100 років тому, 22 січня 1919 року, Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка, які кілька століть були політично розірвані, урочисто оголосили про об’єднання в одну державу. Акт злуки став символічним знаком прагнення до єдності.

ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБʼЄДНАННЯ ВИХОВАТЕЛІВ

ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБʼЄДНАННЯ ВИХОВАТЕЛІВ

10 січня 2019 р. відбулося відкрите планове засідання методичного об’єднання вихователів ХДВУФК №1. Робота методичного об’єднання проводилася з метою підвищення освітньо-професійного рівня та психолого-методичної компетентності вихователів.

«МОЛОДЬ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

«МОЛОДЬ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Ми живемо у світі, однією з характерних ознак якого, на жаль, є насильство. Нині Україна потерпає від жорстокої економічної, соціальної, моральної кризи. Цей період характеризується зростанням злочинності та падінням цінностей. Проблеми насильства в підлітковому середовищі є зараз одними з найактуальніших. Це явище не нове, воно існувало завжди й існує у всіх країнах світу. А говорити про це потрібно, адже ми дуже часто зустрічаємося з його проявами. Насильство та жорстоке поводження серед дітей та підлітків – проблема держави і кожної свідомої особистості.

«БРАМИ ВСІ ПОВІДЧИНЯЮ Я СВЯТОМУ МИКОЛАЮ»

«БРАМИ ВСІ ПОВІДЧИНЯЮ Я СВЯТОМУ МИКОЛАЮ»

Час новорічних свят – це час красивої, доброї казки, яку з нетерпінням чекають і діти, і, що ж приховувати, дорослі. Час такої казки прийшов і в ХДВУФК №1, в якому 19 грудня відбулося феєричне свято «Новорічне намисто», що принесло новорічне диво в життя всіх його учасників. Програма свята була досить насиченою, бо захід поєднав у собі плеяду трьох свят новорічно-різдвяного періоду – одне з найперших і найочікуваніших – День Святого Миколая, Різдво та Новий рік.

Виховний захід «Чорнобиль – довгий слід трагедії»

Виховний захід «Чорнобиль – довгий слід трагедії»

14 грудня до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС був проведений урок пам’яті «Чорнобиль – довгий слід трагедії», метою якого було формування в учнів поваги до ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи; вшанування пам’яті трагічно загиблих під час ліквідації наслідків аварії, жертв чорнобильської катастрофи.

XVІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Фізична культура, спорт і здоров’я: стан, проблеми та перспективи»

XVІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Фізична культура, спорт і здоров’я: стан, проблеми та перспективи»

«Методичні аспекти модернізації виховного простору училища фізичної культури інтернатного типу в умовах НУШ (Нової української школи)».

З метою підвищення кваліфікації, удосконалення педагогічної майстерності, ознайомлення та обміну передовим досвідом у галузі освіти та спорту заступник директора з виховної роботи Андрієвська Н.Г. та методист виховної частини Мошенська Н.В. взяли участь у роботі XVІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Фізична культура, спорт і здоров’я: стан, проблеми та перспективи», яка відбулася 14 грудня 2018 р. у форматі on-line в Харківській державній академії фізичної культури.

Брейн – ринг «Його величність футбо

Брейн – ринг «Його величність футбо

Щороку 10 грудня у світі поки неформально, але традиційно відзначається Всесвітній день футболу (World Football Day).

Таким чином міжнародне співтовариство віддає данину цьому виду спорту, який для багатьох мільйонів не просто гра, а стиль життя.

Вихованці відділення футболу долучилися до святкування. Для них виникла хороша нагода ще раз згадати, яку гаму емоцій викликає найпопулярніша спортивна гра. Зокрема, учні згадали про величезне соціальне значення футболу, який вміє об’єднувати людей різних національностей, віросповідань, професій, вікових груп.

Учні 10-Б класу взяли участь у брейн-рингу «Його величність футбол». Під час підготовки до заходу юні спортсмени розширили свої знання з історії розвитку світового футболу.

Вихованці були в піднесеному настрої та налаштовані на перемогу. З радістю змагалися і прагнули бути першими. Перемогу виборола команда «Вear».

Нагородження команд відбулося солодкими призами у вигляді футбольного м’яча та футболок УФК «Олімпік».

«Є ТАКА ПРОФЕСІЯ – БАТЬКІВЩИНУ ЗАХИЩАТИ»

«Є ТАКА ПРОФЕСІЯ – БАТЬКІВЩИНУ ЗАХИЩАТИ»
За вікном шостий день зими, шостий день грудня, а це означає, що весь український народ вшановує своїх захисників і відзначає День Збройних Сил України. Ні, в цей день українська армія не отримувала вирішальних перемог, саме цього дня 1991 року Верховна Рада України прийняла Закони «Про оборону України» та «Про Збройні сили України». І ось уже 25 років Збройні сили України стоять на сторожі територіальної цілісності і незалежності нашої держави.

«ПЕРШ НІЖ ЩОСЬ ЗРОБИТИ, ПОДУМАЙ ПРО НАСЛІДКИ!»

«ПЕРШ НІЖ ЩОСЬ ЗРОБИТИ, ПОДУМАЙ ПРО НАСЛІДКИ!»

З метою профілактики правопорушень та формування звичок правосвідомої поведінки 4 грудня 2018 року вихованці ХДВУФК №1 відвідали навчально-методичний центр-музей А.С.Макаренка при Державній установі «Курязька виховна колонія імені А.С.Макаренка», що знаходиться в селищі Подвірки Дергачівського району Харківської області.

«УКРАЇНА В ПЕКЛІ ГОЛОДОМОРУ»

«УКРАЇНА В ПЕКЛІ ГОЛОДОМОРУ»

24 листопада вся Україна вшановує памʼять жертв Голодоморів. Захід жалоби до 85-их роковин геноциду проходив і в ХДВУФК №1. Вихованці училища випустили тематичну стіннівку «Годину трагічну вшануємо разом». Бібліотека училища також не залишилася осторонь виховних заходів – була оформлена тематична книжкова виставка-презентація «Голодомор в Україні: очима свідків, мовою документів», яка ознайомила учнівську молодь і педагогів із сумними сторінками історії українського народу.

«ВЧИНОК, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, НАСЛІДОК»

«ВЧИНОК, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, НАСЛІДОК»

Правопорушення, здійснені неповнолітніми, – небезпечне соціальне явище. Останнім часом в Україні спостерігається тенденція до зростання дитячої злочинності. Поширення злочинності серед неповнолітніх випереджає її загальне зростання, при цьому вона «омолоджується».

Заклад освіти – це один із тих осередків соціалізації молоді, де під впливом несприятливих чинників можуть закладатися і формуватися ключові морально-психологічні риси особистості майбутнього злочинця, які надалі обумовлюватимуть його спрямованість, життєві орієнтири, позиції, потреби тощо. Саме тому пильна увага в руслі спеціально-кримінологічного попередження злочинності неповнолітніх і профілактика девіантної поведінки, спрямована на формування правової свідомості, навичок та звичок правомірного поводження молоді, є важливою ланкою виховного процесу в ХДВУК №1.

«ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ: НАЙБОЛЮЧІШЕ Й НАЙПАТРІОТИЧНІШЕ СВЯТО»

«ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ: НАЙБОЛЮЧІШЕ Й НАЙПАТРІОТИЧНІШЕ СВЯТО»

Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи – свято на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Свято було встановлено з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасних і майбутніх поколінь обʼєктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та в листопаді 2013 – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

«ЧУДОВА ПОГОДА І ЧУДОВИЙ НАСТРІЙ – ЕКСКУРСІЯ ДО ФЕЛЬДМАН ЕКОПАРКУ»

«ЧУДОВА ПОГОДА І ЧУДОВИЙ НАСТРІЙ – ЕКСКУРСІЯ ДО ФЕЛЬДМАН ЕКОПАРКУ»

Зима вже близько, але погода ще й досі дарує нам теплі й сонячні дні. Тому, користуючись нагодою, вихованці ХДВУФК №1 вже традиційно виїжджають на екскурсію до Фельдман Екопарку. Цього разу учні 7-8-х класів із великим задоволенням відвідали найулюбленіший парк нашого міста. Метою поїздки було не лише цікаво провести вихідний день і відпочити, а й долучити дітей до світу прекрасного, виховувати в них любов і повагу до природи рідного краю, гуманне й відповідальне ставлення до тварин, формувати в підростаючого покоління екологічну культуру та свідомість.

«ГОЛОДОМОР – ЖИВА ПАМʼЯТЬ»

«ГОЛОДОМОР – ЖИВА ПАМʼЯТЬ»

В останню суботу листопада в Україні вшановують памʼять жертв голоду, штучно організованого радянською владою, що став інструментом здійснення геноциду українського народу. У 1932-1933 роках від штучного голоду, влаштованого тоталітарним сталінським режимом, загинули – за різними даними – від
4-ох до 10-ти мільйонів людей.

«НАШ ДРУГ – БЕЗПЕЧНИЙ РУХ!»

«НАШ ДРУГ – БЕЗПЕЧНИЙ РУХ!»

Відомо, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоровʼя. Незнання або невміння дотримуватися певних правил може призводити до їх втрати. Як ми знаємо, з кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах. А це, у свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому, щоб зберегти своє здоровʼя та життя, потрібно завжди чітко дотримуватися встановлених Правил дорожнього руху.

«БРИНИТЬ-СПІВАЄ НАША МОВА, ЧАРУЄ, ТІШИТЬ І ПʼЯНИТЬ»

«БРИНИТЬ-СПІВАЄ НАША МОВА, ЧАРУЄ, ТІШИТЬ І ПʼЯНИТЬ»

Щороку в Україні 9 листопада відзначається державне свято – День української писемності та мови. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента №1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства. А за православним календарем 9 листопада – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника, мислителя, вченого, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

«МОВА – СКАРБНИЦЯ ДУХОВНОСТІ НАРОДУ»

«МОВА – СКАРБНИЦЯ ДУХОВНОСТІ НАРОДУ»

9 листопада 2018 р. вихованці та співробітники ХДВУФК №1 вже вкотре долучилися до написання традиційного радіодиктанту єдності, приуроченого до Дня української писемності та мови. Сьогодні 18-й радіодиктант єдності звучав на хвилі Першого каналу UA: Українське радіо. Як проінформував на прес-конференції генеральний продюсер UA: Українське радіо Дмитро Хоркін, офіційне гасло цьогорічного заходу – пишемо разом. І діти, і дорослі охоче підтримали таку мовну ініціативу, хоча, звісно, певні хвилювання були присутні. Як зазначила куратор акції Аліна Акуленко, основна мета диктанту - єднання навколо мови. Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а й насамперед масштабний національний флешмоб.

«ЗУПИНЕМО БУЛІНГ РАЗОМ»

«ЗУПИНЕМО БУЛІНГ РАЗОМ»

З метою попередження жорстокості та насильства серед учнівської молоді, профілактики злочинів та правопорушень в освітньому середовищі 19 жовтня 2018 року відбулася зустріч учнів 9-х класів зі співробітниками Головного територіального управління юстиції у Харківській області. У рамках зустрічі відбулася інформаційно-профілактична бесіда на тему «Зупинемо булінг разом». Метою заходу було ознайомлення вихованців з поняттям, формами та структурою булінгу; виховання почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвиток уміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формування навичок відповідальної та безпечної поведінки.

«ПОКРОВА ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ – ОБЕРІГ КОЗАЦТВА ТА НАРОДУ УКРАЇНИ»

«ПОКРОВА ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ – ОБЕРІГ КОЗАЦТВА ТА НАРОДУ УКРАЇНИ»

Уже багато років поспіль 14 жовтня відзначається величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов’язане із боротьбою за свободу та порятунком від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. Запорозькі козаки мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою Покрова. На іконі над Пречистою був надпис: «Ізбавлю і покрию люди моя…», а від запорожців, що під іконою, простягнена стрічка вгору до Божої Матері з написом: «Молим, покрий нас чесним Твоїм покровом і ізбави нас от всякого зла». Збираючись у похід на ворога, козаки проводили молебень до своєї Покровительки, а повернувшись щасливо з походу, складали Їй подяку. Тому в часи незалежності свято Покрови почало відзначатися ще і як День українського козацтва. Для нас це свято не тільки народне та релігійне, а й національне. Воно єднає країну, закликає всіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами. Також саме 14 жовтня м – День захисника України – святковий для сучасних воїнів та суспільства в цілому. Це свято символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України та віддає данину шани та пам’яті тим, хто в різні часи боронив нашу землю від ворога.

ВИСТАВКА ОСІННІХ КОМПОЗИЦІЙ «ДИВОВИЖНА ФАНТАЗІЯ ОСЕНІ»

ВИСТАВКА ОСІННІХ КОМПОЗИЦІЙ  «ДИВОВИЖНА ФАНТАЗІЯ ОСЕНІ»

Осінь, щедра на яскраві барви та подарунки, приносить натхнення і творчий настрій. На вулицях міста своїм золотим пензликом розмальовує листя дерев та квітів. Різнобарв’я кольорів надихнуло учнів влаштувати традиційну творчу виставку композицій з природних матеріалів, у якій із великим задоволенням та зацікавленістю взяли участь учні всіх класів. Кожна композиція на цьогорічній виставці своєрідна та цікава. Постаралися всі класи. Вихованці вкотре здивували своєю фантазією та майстерністю, бо кожна робота – найдивовижніший витвір мистецтва! У якості матеріалу було використано майже все, що так щедро дарує природа восени: листя, плоди та насіння різних рослин, квіти, мох, морські мушлі та камінці, овочі та фрукти. Все те, що зазвичай просто лежить під ногами, в цей день руками наших майстрів перетворилося в справжнє чудо!

Свято «Цей день належить вам по праву»

Свято «Цей день належить вам по праву»

Напередодні свята працівників освіти України, яке за традицією відзначається в першу неділю жовтня, кращі привітання лунали й для педагогічного колективу
ХДВУФК №1. У цей день у повітрі витає легкий аромат квітів, приємна музика і веселий сміх. У центрі уваги – педагоги. Саме вони відкривають нові грані талановитих учнів і вдосконалюють їх, подібно майстру, який шліфує алмаз. Це свято для всіх учителів та працівників сфери освіти – день, у який проголошуються роль та заслуги вчителів у процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їх неоцінний внесок у розвиток суспільства.

До 100-річчя з дня народження В.О. Сухомлинського

До 100-річчя з дня народження В.О. Сухомлинського

У вересні 2018 року виповнюється сто років з дня народження видатного педагога-новатора, письменника Василя Олександровича Сухомлинського– автора оригінальної педагогічної системи, заснованої на принципах гуманізму, «вихованні красою», визнанні особистості дитини найвищою цінністю, на яку повинні бути орієнтовані процеси виховання й освіти, творча діяльність згуртованого колективу педагогів-однодумців та вихованців.

Профорієнтаційна робота

Профорієнтаційна робота

28 вересня 2018 року викладачі кафедри Практичної психології Української інженерно-педагогічної академії зустрілися з учнями 11-х класів у рамках проведення профорієнтаційної роботи. Доцентом кафедри Нікітіною О.П. та старшим викладачем кафедри Іванченко О.С. було проведено авторський профорієнтаційний міні-тренінг. Учні мали можливість ознайомитися зі світом професій та визначити орієнтири власного професійного розвитку. Вони отримали важливу інформацію щодо особливостей вступної кампанії, навчання в академії в цілому, а також нової спеціалізації “Психологія консалтингу та менеджменту”.

«ЛІТЕРАТУРА – ВІДОБРАЖЕННЯ ІНТЕЛЕКТУ НАЦІЇ»

«ЛІТЕРАТУРА – ВІДОБРАЖЕННЯ ІНТЕЛЕКТУ НАЦІЇ»

«Любити читання – це обмінювати години нудьги, неминучі в житті, на години великої насолоди»– писав французький письменник Монтескʼє. У ХХІ сторіччі відбуваються стрімкі зміни. Бурхливо розвиваються інформаційні технології та засоби масової інформації, посилюється конкуренція у сфері дозвілля та індустрії туризму. В освіті та науці запроваджуються інноваційні та інтерактивні методи роботи. Проте люди все рівно прагнуть пізнати більше про минуле власної країни, свого краю, своєї родини, в тому числі й через літературні джерела. Саме таким джерелом став Харківський літературний музей для вихованців ХДВУФК №1.

Національна гаряча лінія    Національна дитяча гаряча лінія

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХДВУФК №1 © 2014
Сайт создан студией "Greenstile"