тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua

Харківське Державне Вище Училище фізичної культури №1

Харківське Державне Вище Училище фізичної культури №1

Методична робота

Методична робота

Брейн – ринг «Його величність футбо

Брейн – ринг «Його величність футбо

Щороку 10 грудня у світі поки неформально, але традиційно відзначається Всесвітній день футболу (World Football Day).

Таким чином міжнародне співтовариство віддає данину цьому виду спорту, який для багатьох мільйонів не просто гра, а стиль життя.

Вихованці відділення футболу долучилися до святкування. Для них виникла хороша нагода ще раз згадати, яку гаму емоцій викликає найпопулярніша спортивна гра. Зокрема, учні згадали про величезне соціальне значення футболу, який вміє об’єднувати людей різних національностей, віросповідань, професій, вікових груп.

Учні 10-Б класу взяли участь у брейн-рингу «Його величність футбол». Під час підготовки до заходу юні спортсмени розширили свої знання з історії розвитку світового футболу.

Вихованці були в піднесеному настрої та налаштовані на перемогу. З радістю змагалися і прагнули бути першими. Перемогу виборола команда «Вear».

Нагородження команд відбулося солодкими призами у вигляді футбольного м’яча та футболок УФК «Олімпік».

«Є ТАКА ПРОФЕСІЯ – БАТЬКІВЩИНУ ЗАХИЩАТИ»

«Є ТАКА ПРОФЕСІЯ – БАТЬКІВЩИНУ ЗАХИЩАТИ»
За вікном шостий день зими, шостий день грудня, а це означає, що весь український народ вшановує своїх захисників і відзначає День Збройних Сил України. Ні, в цей день українська армія не отримувала вирішальних перемог, саме цього дня 1991 року Верховна Рада України прийняла Закони «Про оборону України» та «Про Збройні сили України». І ось уже 25 років Збройні сили України стоять на сторожі територіальної цілісності і незалежності нашої держави.

«ПЕРШ НІЖ ЩОСЬ ЗРОБИТИ, ПОДУМАЙ ПРО НАСЛІДКИ!»

«ПЕРШ НІЖ ЩОСЬ ЗРОБИТИ, ПОДУМАЙ ПРО НАСЛІДКИ!»

З метою профілактики правопорушень та формування звичок правосвідомої поведінки 4 грудня 2018 року вихованці ХДВУФК №1 відвідали навчально-методичний центр-музей А.С.Макаренка при Державній установі «Курязька виховна колонія імені А.С.Макаренка», що знаходиться в селищі Подвірки Дергачівського району Харківської області.

«УКРАЇНА В ПЕКЛІ ГОЛОДОМОРУ»

«УКРАЇНА В ПЕКЛІ ГОЛОДОМОРУ»

24 листопада вся Україна вшановує памʼять жертв Голодоморів. Захід жалоби до 85-их роковин геноциду проходив і в ХДВУФК №1. Вихованці училища випустили тематичну стіннівку «Годину трагічну вшануємо разом». Бібліотека училища також не залишилася осторонь виховних заходів – була оформлена тематична книжкова виставка-презентація «Голодомор в Україні: очима свідків, мовою документів», яка ознайомила учнівську молодь і педагогів із сумними сторінками історії українського народу.

«ВЧИНОК, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, НАСЛІДОК»

«ВЧИНОК, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, НАСЛІДОК»

Правопорушення, здійснені неповнолітніми, – небезпечне соціальне явище. Останнім часом в Україні спостерігається тенденція до зростання дитячої злочинності. Поширення злочинності серед неповнолітніх випереджає її загальне зростання, при цьому вона «омолоджується».

Заклад освіти – це один із тих осередків соціалізації молоді, де під впливом несприятливих чинників можуть закладатися і формуватися ключові морально-психологічні риси особистості майбутнього злочинця, які надалі обумовлюватимуть його спрямованість, життєві орієнтири, позиції, потреби тощо. Саме тому пильна увага в руслі спеціально-кримінологічного попередження злочинності неповнолітніх і профілактика девіантної поведінки, спрямована на формування правової свідомості, навичок та звичок правомірного поводження молоді, є важливою ланкою виховного процесу в ХДВУК №1.

«ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ: НАЙБОЛЮЧІШЕ Й НАЙПАТРІОТИЧНІШЕ СВЯТО»

«ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ: НАЙБОЛЮЧІШЕ Й НАЙПАТРІОТИЧНІШЕ СВЯТО»

Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи – свято на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Свято було встановлено з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасних і майбутніх поколінь обʼєктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та в листопаді 2013 – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

«ЧУДОВА ПОГОДА І ЧУДОВИЙ НАСТРІЙ – ЕКСКУРСІЯ ДО ФЕЛЬДМАН ЕКОПАРКУ»

«ЧУДОВА ПОГОДА І ЧУДОВИЙ НАСТРІЙ – ЕКСКУРСІЯ ДО ФЕЛЬДМАН ЕКОПАРКУ»

Зима вже близько, але погода ще й досі дарує нам теплі й сонячні дні. Тому, користуючись нагодою, вихованці ХДВУФК №1 вже традиційно виїжджають на екскурсію до Фельдман Екопарку. Цього разу учні 7-8-х класів із великим задоволенням відвідали найулюбленіший парк нашого міста. Метою поїздки було не лише цікаво провести вихідний день і відпочити, а й долучити дітей до світу прекрасного, виховувати в них любов і повагу до природи рідного краю, гуманне й відповідальне ставлення до тварин, формувати в підростаючого покоління екологічну культуру та свідомість.

«ГОЛОДОМОР – ЖИВА ПАМʼЯТЬ»

«ГОЛОДОМОР – ЖИВА ПАМʼЯТЬ»

В останню суботу листопада в Україні вшановують памʼять жертв голоду, штучно організованого радянською владою, що став інструментом здійснення геноциду українського народу. У 1932-1933 роках від штучного голоду, влаштованого тоталітарним сталінським режимом, загинули – за різними даними – від
4-ох до 10-ти мільйонів людей.

«НАШ ДРУГ – БЕЗПЕЧНИЙ РУХ!»

«НАШ ДРУГ – БЕЗПЕЧНИЙ РУХ!»

Відомо, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоровʼя. Незнання або невміння дотримуватися певних правил може призводити до їх втрати. Як ми знаємо, з кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах. А це, у свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому, щоб зберегти своє здоровʼя та життя, потрібно завжди чітко дотримуватися встановлених Правил дорожнього руху.

«БРИНИТЬ-СПІВАЄ НАША МОВА, ЧАРУЄ, ТІШИТЬ І ПʼЯНИТЬ»

«БРИНИТЬ-СПІВАЄ НАША МОВА, ЧАРУЄ, ТІШИТЬ І ПʼЯНИТЬ»

Щороку в Україні 9 листопада відзначається державне свято – День української писемності та мови. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента №1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства. А за православним календарем 9 листопада – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника, мислителя, вченого, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

«МОВА – СКАРБНИЦЯ ДУХОВНОСТІ НАРОДУ»

«МОВА – СКАРБНИЦЯ ДУХОВНОСТІ НАРОДУ»

9 листопада 2018 р. вихованці та співробітники ХДВУФК №1 вже вкотре долучилися до написання традиційного радіодиктанту єдності, приуроченого до Дня української писемності та мови. Сьогодні 18-й радіодиктант єдності звучав на хвилі Першого каналу UA: Українське радіо. Як проінформував на прес-конференції генеральний продюсер UA: Українське радіо Дмитро Хоркін, офіційне гасло цьогорічного заходу – пишемо разом. І діти, і дорослі охоче підтримали таку мовну ініціативу, хоча, звісно, певні хвилювання були присутні. Як зазначила куратор акції Аліна Акуленко, основна мета диктанту - єднання навколо мови. Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а й насамперед масштабний національний флешмоб.

«ЗУПИНЕМО БУЛІНГ РАЗОМ»

«ЗУПИНЕМО БУЛІНГ РАЗОМ»

З метою попередження жорстокості та насильства серед учнівської молоді, профілактики злочинів та правопорушень в освітньому середовищі 19 жовтня 2018 року відбулася зустріч учнів 9-х класів зі співробітниками Головного територіального управління юстиції у Харківській області. У рамках зустрічі відбулася інформаційно-профілактична бесіда на тему «Зупинемо булінг разом». Метою заходу було ознайомлення вихованців з поняттям, формами та структурою булінгу; виховання почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвиток уміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формування навичок відповідальної та безпечної поведінки.

«ПОКРОВА ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ – ОБЕРІГ КОЗАЦТВА ТА НАРОДУ УКРАЇНИ»

«ПОКРОВА ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ – ОБЕРІГ КОЗАЦТВА ТА НАРОДУ УКРАЇНИ»

Уже багато років поспіль 14 жовтня відзначається величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов’язане із боротьбою за свободу та порятунком від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. Запорозькі козаки мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою Покрова. На іконі над Пречистою був надпис: «Ізбавлю і покрию люди моя…», а від запорожців, що під іконою, простягнена стрічка вгору до Божої Матері з написом: «Молим, покрий нас чесним Твоїм покровом і ізбави нас от всякого зла». Збираючись у похід на ворога, козаки проводили молебень до своєї Покровительки, а повернувшись щасливо з походу, складали Їй подяку. Тому в часи незалежності свято Покрови почало відзначатися ще і як День українського козацтва. Для нас це свято не тільки народне та релігійне, а й національне. Воно єднає країну, закликає всіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами. Також саме 14 жовтня м – День захисника України – святковий для сучасних воїнів та суспільства в цілому. Це свято символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України та віддає данину шани та пам’яті тим, хто в різні часи боронив нашу землю від ворога.

ВИСТАВКА ОСІННІХ КОМПОЗИЦІЙ «ДИВОВИЖНА ФАНТАЗІЯ ОСЕНІ»

ВИСТАВКА ОСІННІХ КОМПОЗИЦІЙ  «ДИВОВИЖНА ФАНТАЗІЯ ОСЕНІ»

Осінь, щедра на яскраві барви та подарунки, приносить натхнення і творчий настрій. На вулицях міста своїм золотим пензликом розмальовує листя дерев та квітів. Різнобарв’я кольорів надихнуло учнів влаштувати традиційну творчу виставку композицій з природних матеріалів, у якій із великим задоволенням та зацікавленістю взяли участь учні всіх класів. Кожна композиція на цьогорічній виставці своєрідна та цікава. Постаралися всі класи. Вихованці вкотре здивували своєю фантазією та майстерністю, бо кожна робота – найдивовижніший витвір мистецтва! У якості матеріалу було використано майже все, що так щедро дарує природа восени: листя, плоди та насіння різних рослин, квіти, мох, морські мушлі та камінці, овочі та фрукти. Все те, що зазвичай просто лежить під ногами, в цей день руками наших майстрів перетворилося в справжнє чудо!

Свято «Цей день належить вам по праву»

Свято «Цей день належить вам по праву»

Напередодні свята працівників освіти України, яке за традицією відзначається в першу неділю жовтня, кращі привітання лунали й для педагогічного колективу
ХДВУФК №1. У цей день у повітрі витає легкий аромат квітів, приємна музика і веселий сміх. У центрі уваги – педагоги. Саме вони відкривають нові грані талановитих учнів і вдосконалюють їх, подібно майстру, який шліфує алмаз. Це свято для всіх учителів та працівників сфери освіти – день, у який проголошуються роль та заслуги вчителів у процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їх неоцінний внесок у розвиток суспільства.

До 100-річчя з дня народження В.О. Сухомлинського

До 100-річчя з дня народження В.О. Сухомлинського

У вересні 2018 року виповнюється сто років з дня народження видатного педагога-новатора, письменника Василя Олександровича Сухомлинського– автора оригінальної педагогічної системи, заснованої на принципах гуманізму, «вихованні красою», визнанні особистості дитини найвищою цінністю, на яку повинні бути орієнтовані процеси виховання й освіти, творча діяльність згуртованого колективу педагогів-однодумців та вихованців.

Профорієнтаційна робота

Профорієнтаційна робота

28 вересня 2018 року викладачі кафедри Практичної психології Української інженерно-педагогічної академії зустрілися з учнями 11-х класів у рамках проведення профорієнтаційної роботи. Доцентом кафедри Нікітіною О.П. та старшим викладачем кафедри Іванченко О.С. було проведено авторський профорієнтаційний міні-тренінг. Учні мали можливість ознайомитися зі світом професій та визначити орієнтири власного професійного розвитку. Вони отримали важливу інформацію щодо особливостей вступної кампанії, навчання в академії в цілому, а також нової спеціалізації “Психологія консалтингу та менеджменту”.

«ЛІТЕРАТУРА – ВІДОБРАЖЕННЯ ІНТЕЛЕКТУ НАЦІЇ»

«ЛІТЕРАТУРА – ВІДОБРАЖЕННЯ ІНТЕЛЕКТУ НАЦІЇ»

«Любити читання – це обмінювати години нудьги, неминучі в житті, на години великої насолоди»– писав французький письменник Монтескʼє. У ХХІ сторіччі відбуваються стрімкі зміни. Бурхливо розвиваються інформаційні технології та засоби масової інформації, посилюється конкуренція у сфері дозвілля та індустрії туризму. В освіті та науці запроваджуються інноваційні та інтерактивні методи роботи. Проте люди все рівно прагнуть пізнати більше про минуле власної країни, свого краю, своєї родини, в тому числі й через літературні джерела. Саме таким джерелом став Харківський літературний музей для вихованців ХДВУФК №1.

Екологічна акція «Міжнародний день чистих берегів»

Екологічна акція «Міжнародний день чистих берегів»

15 вересня вихованці училища долучилися до екологічної акції «Міжнародний день чистих берегів».

Спортсмени відділення футболу та вільної боротьби прибрали берег водоймища, що знаходиться біля училища.

Тематичний урок «Я маю право»

Тематичний урок «Я маю право»

У рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право» 14.09.2018 з вихованцями 10-Б класу був проведений виховний захід «Я маю право», на який був запрошений юрист ХДВУФК№1 І.Г.Жаданов. Він ознайомив дітей з Конвенцією ООН про права дитини.

Після невеличкої лекції діти заповнили карту «Права дитини».

У ході заходу вихованці створили «Правове дерево», в якому сині листки означають права, а жовті – правила.

По закінченні заходу учні отримали практичні поради, де можна отримати юридичну допомогу.

Тематичний урок «STOP БУЛІНГ» для учнів 9-х класів

Тематичний урок «STOP БУЛІНГ» для учнів 9-х класів

З метою підвищення правової обізнаності учнівської молоді та формування правової культури та правової свідомості, сприяння підвищенню рівня знань та поінформованості в рамках реалізації загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО», тижня права та інформаційної компанії СтопБулінг було проведено практичний тематичний урок «STOP БУЛІНГ» для учнів 9-х класів.

«БЕЗПЕЧНА ШКОЛА: СТОП НАСИЛЬСТВО»

«БЕЗПЕЧНА ШКОЛА: СТОП НАСИЛЬСТВО»

Відповідно до листа Департаменту науки і освіти ХОДА та листа Головного територіального управління юстиції в Харківський області в рамках Тижня протидії булінгу був проведений інтерактивний урок «Стоп булінг».

Метою заходу було вироблення у здобувачів освіти нульової толерантності до проблеми булінгу, розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля, формування навичок надання та отримання відповідної ситуативної допомоги. Під час інтерактиву діти ознайомилися з видами булінгу, переглянули тематичні відеоролики, обговорили характерні риси.

Педагоги вчили дітей відповідальному ставленню до себе та свого оточення, розповідали про їх права, пояснювали, в яких ситуаціях необхідно звертатися за допомогою. Крім того, діти отримали практичні поради, як діяти в ситуаціях, коли стикаються з проявами агресії. Особливу активність і зацікавленість викликала робота з формулою «stop-talk-walk», трикроковим алгоритмом поведінки, який допомагає попередити спрямовану агресію.

Завдання педагогів, вихователів, тренерів, батьків врешті-решт, усіх тих, хто стоїть на шляху формування дитячої особистості – допомогти молоді навчитися керувати своїми емоціями в соціальних ситуаціях різного типу, надати допомогу в засвоєнні прийомів і методів психологічної підтримки, прийомів саморегуляції, конструктивного виходу з конфліктної ситуації.

Урок мужності «Друга світова війна – перемога життя над смертю»

Урок мужності «Друга світова війна – перемога життя над смертю»

3 вересня відбувся виховний захід до річниці закінчення Другої світової війни.

Урок мужності присвячений пам’яті вічно молодих солдатів і офіцерів, що мужньо боролися з нацистами і перемогли тих, хто поліг смертю хоробрих, усім, чиї серця обпалила Друга світова війна.

Свято «День Знань»

Свято «День Знань»

День Знань – традиційне свято школярів, які розпочинають навчання, адресоване випускникам, учителям, тренерам, вихователям і батькам. Це унікальне свято жодного не залишає байдужим і навіть через багато років вабить та кличе до себе.

Традиційно урочистості відбулися й в Харківському державному вищому училищі фізичної культури №1.


Виховна година «Ми – діти твої Україна»

Виховна година «Ми – діти твої Україна»

24 серпня відбувся виховний захід «Ми – діти твої Україна» з нагоди святкування Дня Незалежності України, метою якого було ознайомлення учнів з основними історичними подіями становлення державності України; формування відчуття приналежності до України, почуття патріотизму та національної свідомості, активної громадянської позиції учнів.

День Державного Прапору

День Державного Прапору

23 серпня в Харкові відбулися урочистості з нагоди Дня Державного прапору.

На площі Конституції, біля пам’ятника Незалежності, зібралися представники громадськості, співробітники обласної адміністрації, обласної та міської ради, представники силових структур, ветерани АТО (ООС), духовенство та харків’яни.

Голова ХОДА Юлія Світлична привітала зі святом усю Україну, підкресливши значиність цього свята для нашої держави.

Під час арт-шоу його учасники підіймали догори таблички жовтого та синього кольорів і вишиковувалися у формі прапору України, синьо-жовтого серця та літер UA. Змодельовані символи були зафіксовані квадрокоптером та виведені на великий екран, встановлений на площі.

До святкування долучилися працівники ХДВУФК №1.

Проект НОК України OlympicLab «Загальнолюдські та олімпійські цінності»

Проект НОК України OlympicLab «Загальнолюдські та олімпійські цінності»

16 серпня на базі ХДВУФК№1 був реалізований модуль проекта НОК України OlympicLab під назвою «Загальнолюдські та олімпійські цінності» і сумісний проект НОК України та COCO-COLA «DO LIKE OLYMPIANS». На святі були присутні почесні гості: голова відділення НОК України Харківської області Христоєв Віктор Анатолійович та дворазова Олімпійська чемпіонка 1988,1992 років, Заслужений майстер спорту, Почесний громадянин Харківської області Джигалова Людмила.

Випускний вечір 2018 «Шкільні роки чудові»

Випускний вечір 2018 «Шкільні роки чудові»
22 червня 2018 року в училищі відбувся урочистий вечір «Шкільні роки чудові»

До Дня захисту дітей

До Дня захисту дітей
1 червня вихованці училища відвідали Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М.В.Лисенка, де відбувся Харківський обласний творчий фестиваль «Молоді таланти Харківщини».

Свято «Останнього дзвоника»

Свято «Останнього дзвоника»
25 травня для 103 випускників училища пролунав останній дзвоник.
Національна гаряча лінія    Національна дитяча гаряча лінія

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХДВУФК №1 © 2014
Сайт создан студией "Greenstile"