тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua

Харківське Державне Вище Училище фізичної культури №1

Харківське Державне Вище Училище фізичної культури №1

Методична робота

Методична робота

«ПОКРОВА ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ – ОБЕРІГ КОЗАЦТВА ТА НАРОДУ УКРАЇНИ»

«ПОКРОВА ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ – ОБЕРІГ КОЗАЦТВА ТА НАРОДУ УКРАЇНИ»

Уже багато років поспіль 14 жовтня відзначається величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов’язане із боротьбою за свободу та порятунком від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. Запорозькі козаки мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою Покрова. На іконі над Пречистою був надпис: «Ізбавлю і покрию люди моя…», а від запорожців, що під іконою, простягнена стрічка вгору до Божої Матері з написом: «Молим, покрий нас чесним Твоїм покровом і ізбави нас от всякого зла». Збираючись у похід на ворога, козаки проводили молебень до своєї Покровительки, а повернувшись щасливо з походу, складали Їй подяку. Тому в часи незалежності свято Покрови почало відзначатися ще і як День українського козацтва. Для нас це свято не тільки народне та релігійне, а й національне. Воно єднає країну, закликає всіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами. Також саме 14 жовтня м День захисника України святковий для сучасних воїнів та суспільства в цілому. Це свято символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України та віддає данину шани та пам’яті тим, хто в різні часи боронив нашу землю від ворога.

ВИСТАВКА ОСІННІХ КОМПОЗИЦІЙ «ДИВОВИЖНА ФАНТАЗІЯ ОСЕНІ»

ВИСТАВКА ОСІННІХ КОМПОЗИЦІЙ «ДИВОВИЖНА ФАНТАЗІЯ ОСЕНІ»

Осінь, щедра на яскраві барви та подарунки, приносить натхнення і творчий настрій. На вулицях міста своїм золотим пензликом розмальовує листя дерев та квітів. Різнобарв’я кольорів надихнуло учнів влаштувати традиційну творчу виставку композицій з природних матеріалів, у якій із великим задоволенням та зацікавленістю взяли участь учні всіх класів. Кожна композиція на цьогорічній виставці своєрідна та цікава. Постаралися всі класи. Вихованці вкотре здивували своєю фантазією та майстерністю, бо кожна робота – найдивовижніший витвір мистецтва! У якості матеріалу було використано майже все, що так щедро дарує природа восени: листя, плоди та насіння різних рослин, квіти, мох, морські мушлі та камінці, овочі та фрукти. Все те, що зазвичай просто лежить під ногами, в цей день руками наших майстрів перетворилося в справжнє чудо!

Свято «Цей день належить вам по праву»

Свято «Цей день належить вам по праву»

Напередодні свята працівників освіти України, яке за традицією відзначається в першу неділю жовтня, кращі привітання лунали й для педагогічного колективу
ХДВУФК №1. У цей день у повітрі витає легкий аромат квітів, приємна музика і веселий сміх. У центрі уваги – педагоги. Саме вони відкривають нові грані талановитих учнів і вдосконалюють їх, подібно майстру, який шліфує алмаз. Це свято для всіх учителів та працівників сфери освіти – день, у який проголошуються роль та заслуги вчителів у процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їх неоцінний внесок у розвиток суспільства.

До 100-річчя з дня народження В.О. Сухомлинського

До 100-річчя з дня народження В.О. Сухомлинського

У вересні 2018 року виповнюється сто років з дня народження видатного педагога-новатора, письменника Василя Олександровича Сухомлинського– автора оригінальної педагогічної системи, заснованої на принципах гуманізму, «вихованні красою», визнанні особистості дитини найвищою цінністю, на яку повинні бути орієнтовані процеси виховання й освіти, творча діяльність згуртованого колективу педагогів-однодумців та вихованців.

Профорієнтаційна робота

Профорієнтаційна робота

28 вересня 2018 року викладачі кафедри Практичної психології Української інженерно-педагогічної академії зустрілися з учнями 11-х класів у рамках проведення профорієнтаційної роботи. Доцентом кафедри Нікітіною О.П. та старшим викладачем кафедри Іванченко О.С. було проведено авторський профорієнтаційний міні-тренінг. Учні мали можливість ознайомитися зі світом професій та визначити орієнтири власного професійного розвитку. Вони отримали важливу інформацію щодо особливостей вступної кампанії, навчання в академії в цілому, а також нової спеціалізації “Психологія консалтингу та менеджменту”.

«ЛІТЕРАТУРА – ВІДОБРАЖЕННЯ ІНТЕЛЕКТУ НАЦІЇ»

«ЛІТЕРАТУРА – ВІДОБРАЖЕННЯ ІНТЕЛЕКТУ НАЦІЇ»

«Любити читання – це обмінювати години нудьги, неминучі в житті, на години великої насолоди»– писав французький письменник Монтескʼє. У ХХІ сторіччі відбуваються стрімкі зміни. Бурхливо розвиваються інформаційні технології та засоби масової інформації, посилюється конкуренція у сфері дозвілля та індустрії туризму. В освіті та науці запроваджуються інноваційні та інтерактивні методи роботи. Проте люди все рівно прагнуть пізнати більше про минуле власної країни, свого краю, своєї родини, в тому числі й через літературні джерела. Саме таким джерелом став Харківський літературний музей для вихованців ХДВУФК №1.

Екологічна акція «Міжнародний день чистих берегів»

Екологічна акція «Міжнародний день чистих берегів»

15 вересня вихованці училища долучилися до екологічної акції «Міжнародний день чистих берегів».

Спортсмени відділення футболу та вільної боротьби прибрали берег водоймища, що знаходиться біля училища.

Тематичний урок «Я маю право»

Тематичний урок «Я маю право»

У рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право» 14.09.2018 з вихованцями 10-Б класу був проведений виховний захід «Я маю право», на який був запрошений юрист ХДВУФК№1 І.Г.Жаданов. Він ознайомив дітей з Конвенцією ООН про права дитини.

Після невеличкої лекції діти заповнили карту «Права дитини».

У ході заходу вихованці створили «Правове дерево», в якому сині листки означають права, а жовті – правила.

По закінченні заходу учні отримали практичні поради, де можна отримати юридичну допомогу.

«БЕЗПЕЧНА ШКОЛА: СТОП НАСИЛЬСТВО»

«БЕЗПЕЧНА ШКОЛА: СТОП НАСИЛЬСТВО»

Відповідно до листа Департаменту науки і освіти ХОДА та листа Головного територіального управління юстиції в Харківський області в рамках Тижня протидії булінгу був проведений інтерактивний урок «Стоп булінг».

Метою заходу було вироблення у здобувачів освіти нульової толерантності до проблеми булінгу, розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля, формування навичок надання та отримання відповідної ситуативної допомоги. Під час інтерактиву діти ознайомилися з видами булінгу, переглянули тематичні відеоролики, обговорили характерні риси.

Педагоги вчили дітей відповідальному ставленню до себе та свого оточення, розповідали про їх права, пояснювали, в яких ситуаціях необхідно звертатися за допомогою. Крім того, діти отримали практичні поради, як діяти в ситуаціях, коли стикаються з проявами агресії. Особливу активність і зацікавленість викликала робота з формулою «stop-talk-walk», трикроковим алгоритмом поведінки, який допомагає попередити спрямовану агресію.

Завдання педагогів, вихователів, тренерів, батьків врешті-решт, усіх тих, хто стоїть на шляху формування дитячої особистості допомогти молоді навчитися керувати своїми емоціями в соціальних ситуаціях різного типу, надати допомогу в засвоєнні прийомів і методів психологічної підтримки, прийомів саморегуляції, конструктивного виходу з конфліктної ситуації.

Урок мужності «Друга світова війна – перемога життя над смертю»

Урок мужності «Друга світова війна – перемога життя над смертю»

3 вересня відбувся виховний захід до річниці закінчення Другої світової війни.

Урок мужності присвячений пам’яті вічно молодих солдатів і офіцерів, що мужньо боролися з нацистами і перемогли тих, хто поліг смертю хоробрих, усім, чиї серця обпалила Друга світова війна.

Свято «День Знань»

Свято «День Знань»

День Знань – традиційне свято школярів, які розпочинають навчання, адресоване випускникам, учителям, тренерам, вихователям і батькам. Це унікальне свято жодного не залишає байдужим і навіть через багато років вабить та кличе до себе.

Традиційно урочистості відбулися й в Харківському державному вищому училищі фізичної культури №1.


Виховна година «Ми – діти твої Україна»

Виховна година «Ми – діти твої Україна»

24 серпня відбувся виховний захід «Ми – діти твої Україна» з нагоди святкування Дня Незалежності України, метою якого було ознайомлення учнів з основними історичними подіями становлення державності України; формування відчуття приналежності до України, почуття патріотизму та національної свідомості, активної громадянської позиції учнів.

День Державного Прапору

День Державного Прапору

23 серпня в Харкові відбулися урочистості з нагоди Дня Державного прапору.

На площі Конституції, біля пам’ятника Незалежності, зібралися представники громадськості, співробітники обласної адміністрації, обласної та міської ради, представники силових структур, ветерани АТО (ООС), духовенство та харків’яни.

Голова ХОДА Юлія Світлична привітала зі святом усю Україну, підкресливши значиність цього свята для нашої держави.

Під час арт-шоу його учасники підіймали догори таблички жовтого та синього кольорів і вишиковувалися у формі прапору України, синьо-жовтого серця та літер UA. Змодельовані символи були зафіксовані квадрокоптером та виведені на великий екран, встановлений на площі.

До святкування долучилися працівники ХДВУФК №1.

Проект НОК України OlympicLab «Загальнолюдські та олімпійські цінності»

Проект НОК України OlympicLab «Загальнолюдські та олімпійські цінності»

16 серпня на базі ХДВУФК№1 був реалізований модуль проекта НОК України OlympicLab під назвою «Загальнолюдські та олімпійські цінності» і сумісний проект НОК України та COCO-COLA «DO LIKE OLYMPIANS». На святі були присутні почесні гості: голова відділення НОК України Харківської області Христоєв Віктор Анатолійович та дворазова Олімпійська чемпіонка 1988,1992 років, Заслужений майстер спорту, Почесний громадянин Харківської області Джигалова Людмила.

Випускний вечір 2018 «Шкільні роки чудові»

Випускний вечір 2018 «Шкільні роки чудові»
22 червня 2018 року в училищі відбувся урочистий вечір «Шкільні роки чудові»

До Дня захисту дітей

До Дня захисту дітей
1 червня вихованці училища відвідали Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М.В.Лисенка, де відбувся Харківський обласний творчий фестиваль «Молоді таланти Харківщини».

Свято «Останнього дзвоника»

Свято «Останнього дзвоника»
25 травня для 103 випускників училища пролунав останній дзвоник.

Тиждень безпеки дорожнього руху

Тиждень безпеки дорожнього руху
У рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020 рр. в училищі була проведена низка заходів:
 • випуск стіннівок;
 • виставка малюнків;
 • тематична вікторина з елементами бесіди «Життя – це наш безцінний скарб. Тож не залиш його без барв»;
 • перегляд соціальних роликів,
  під час яких звернули увагу дітей на необхідність дотримання Правил дорожнього руху, нагадали про основні засади безпечної поведінки та культури на дорозі, а також розглянули питання про необхідність носіння одягу, обладнаного світловідбиваючими елементами, які відносять до засобів пасивної безпеки. Ми сподіваємося, що привернення уваги дітей до безпечної поведінки під час дорожнього руху дозволить зберегти не одне життя: «Ми впевнені, що разом ми можемо досягти мети - зменшити кількість жертв на дорогах».

  Виховний захід «Сімейні традиції - традиції країни»

  Виховний захід «Сімейні традиції - традиції країни»

  До Всесвітнього дня сім’ї проведений виховний захід «Сімейні традиції - традиції країни», метою якого було ознайомлення учнів з багатством і красою українських звичаїв та традицій, виховання любові до батька та матері, поваги до традицій своєї сім’ї.

  У ході заходу вихованці відділення футболу ділилися традиціями своїх родин, Кожен учень створив свій сімейний герб, а наприкінці заходу був зроблений букет із цукерок – символ класу.

  Церемонія покладання квітів до Українсько-польського Меморіалу жертвам тоталітаризму

  Церемонія покладання квітів до Українсько-польського Меморіалу жертвам тоталітаризму

  20 травня спортивна молодь Харківщини, вихованці ХДВУФК №1 та ХОВУФКС, взяли участь у церемонії покладання квітів до Українсько-польського Меморіалу жертвам тоталітаризму.

  До Всесвітнього дня охорони праці

  До Всесвітнього дня охорони праці
  До Всесвітнього дня охорони праці, який проходить під гаслом «Захищене і здорове покоління», в училищі відбулася низка заходів:
  • випуск стіннівок;
  • конкурс малюнків;
  • презентації;
  • семінар на тему «Професійні захворювання та отруєння на виробництві, нещасні випадки»;
  • відкриті уроки «Охорона праці – запорука життя».

   Профілактично-роз’яснювальна робота щодо профілактики невиробничого травматизму на залізничному транспорті

   Профілактично-роз’яснювальна робота щодо профілактики невиробничого травматизму на залізничному транспорті

   У зв’язку із значною кількістю випадків травмування сторонніх залізничному транспорту осіб по ПАТ «Укрзалізниця» була проведена низка заходів щодо профілактики невиробничого травматизму на залізничному транспорті серед вихованців училища, а саме:

   • виставка малюнків;
   • підготовлена презентація «Пам’ятка щодо дотримання громадянами правил безпеки на залізничному транспорті»;
   • профілактичний захід «Безпека на залізниці»;
   • перегляд соціальних роликів.

   До Дня пам'яті та примирення

   До Дня пам'яті та примирення

   8–9 травня в Україні відзначають День пам'яті та примирення і День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У покладанні квітів на Меморіалі слави в Лісопарку взяли участь ветерани Другої світової війни та локальних війн, учасники АТО, волонтери, представники громадськості, органів державної влади та місцевого самоврядування.

   До річниці Чорнобильської трагедії

   До річниці Чорнобильської трагедії

   З памʼяті українського народу день чорнобильського лиха, болю та суму викреслити неможливо.

   З приводу цієї трагічної дати відбувся урок памʼяті «Чорнобиль – наш біль». Вихованці дізналися про страшні наслідки найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття: збитки, завдані здоровʼю людей, втрати від радіоактивного забруднення довкілля, джерел водопостачання, рідних домівок.

   Профорієнтаційна робота

   Профорієнтаційна робота

   Згідно річного плану роботи закладу освіти 18 квітня вихованці училища відвідали Харківський національний університет внутрішніх справ.

   Виховний захід «Пронеси добро і милосердя через усе своє життя»

   Виховний захід «Пронеси добро і милосердя через усе своє життя»

   23 березня відбувся виховний захід «Пронеси добро і милосердя через усе своє життя», мета якого прищеплювати учням високі моральні цінності; розвивати етичні та естетичні смаки і вподобання дітей; розширювати духовний світ дитини; виховувати почуття доброти, чуйності, милосердя, поваги до своїх батьків, старших людей; формувати уміння правильно приймати відповідальні життєві рішення.

   Вихованці з інтересом поставилися до даного матеріалу, брали активну участь у ході всього заходу. Була показана презентація, відеоролики, по завершенню заходу було створене вихованцями велике серце доброти з маленьких сердець.

   Виховний захід «Провісник долі України»

   Виховний захід «Провісник долі України»

   Вагу великого Кобзаря для України неможливо переоцінити. Із його творів увесь світ дізнався, яка чудова країна – Україна, з працьовитим, щирим, доброзичливим, гостинним народом, з солов’їною мовою, з трагічною і героїчною історією. Тому вихованці училища приєдналися до Шевченківських заходів, що відбулися на Харківщині.

   14 березня відбувся виховний захід «Провісник долі України», метою якого було виховання почуття національної самосвідомості, патріотизму, поваги й шанобливого ставлення до поета, прищеплення любові до української літератури.

   Конкурс «Блондинки проти брюнеток»

   Конкурс «Блондинки проти брюнеток»

   Уперше в училищі відбулася розважальна програма «Блондинки проти брюнеток». У цьому змаганні ми побачили, що блондинки зламали стереотипи легковажних жінок, а брюнетки – довели, що вони можуть бути веселими та відкритими, а не тільки суворими та діловими.

   Виховна година «Створимо серце доброти»

   Виховна година «Створимо серце доброти»

   23 лютого відбувся відкритий захід «Створимо серце доброти», мета якого виховання людяності, гуманізму в стосунках, доброзичливості, бажання бути справжнім другом.

   Виховний захід «Україна моя вишивана»

   Виховний захід «Україна моя вишивана»

   22 лютого відбувся відкритий захід «Україна моя вишивана», метою якого було ознайомлення з одним із видів народно–декоративного мистецтва – вишивкою, з національними символами вишивки та оберегами (вишитими рушниками, символікою кольорів, елементів, візерунків) та виховання шанобливого ставлення до українських національних обрядів, традицій, почуттів.

   Національна гаряча лінія    Національна дитяча гаряча лінія

   Наша адреса

   61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
   e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

   Подзвонити нам

   (057) 763-21-51
   ХДВУФК №1 © 2014
   Сайт создан студией "Greenstile"